ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Травень 2015

Навчання учасників ІІ туру "Кращий державний службовця"

26 травня 2015 року у центрі відбувся семінар «Актуальні питання удосконалення діяльності державних службовців» для учасників ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в області. Участь у семінарі брали керівники і спеціалісти райдержадміністрацій та облдержадміністрації. Всього взяли участь 24 слухачі із 32 переможців І туру Конкурсу.

До викладання на семінарі були залучені: члени організаційного комітету конкурсу, науково-педагогічні працівники  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу,  керівники Управління державної служби Головного управління державної служби України в області та департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю  облдержадміністрації і центру підвищення кваліфікації.

Для слухачів семінару підготовлено і видано спеціальний збірник- довідник учасника другого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», який допоможе їм підвищити свій рівень знань і добре підготуватися до конкурсних випробувань.

Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, VII категорія посад

18 травня 2015 року у центрі відповідно до плану-графіка розпочато навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій, VII категорії посад. Навчання заплановані для другої групи і проходитимуть протягом тижня. Всього в двох групах було  охоплено  32 слухачі.

В процесі навчання для слухачів проводяться заняття у формі лекцій, практичних занять, обмін досвідом роботи, а також лекції у формі ділової гри, дискусії та з презентаціями викладачів. Заняття проводять науково-педагогічні працівники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також фахівці – практики, працівники апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації та працівники центру.

Своє навчання слухачі продовжать у другому тижні занять 07-11 вересня(І група) та 14-18 вересня(ІІ група) і закріплять свої знання виконанням випускних робіт.

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів розроблені і видані довідково-інформаційні та навчально-методичні матеріали відповідно до тематики професійної програми.

З німецького досвіду діяльності  добровільних пожежних дружин у громадах користають на Прикарпатті

20 травня розпочав роботу триденний тематичний семінар «Удосконалення діяльності організації добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах», який проводить Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) та спільно з Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

Цільова група учасників включає сільських голів, які працюють над створенням добровільних пожежних дружин (команд) відповідно до Порядку функціонування добровільної пожежної охорони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №564. Також участь беруть керівники і члени добровільних пожежних дружин.

До викладання на семінарі залучені викладачі з ФРН Юрген Вальхсхьофер і Вальтер Шваб, які у першому півріччі цього року брали участь у реалізації німецько-українського проекту міжнародної технічної допомоги «Формування добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах Івано-Франківської області», а також працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.

На семінарі буде презентовано досвід організації добровільних пожежних формувань у сільських громадах, набутий учасниками проекту протягом першого півріччя 2015 року у рамках реалізації цього проекту.

У відкритті семінару взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький та в.о. начальника відділу державного нагляду Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Богдан Дмитрів.

При відкритті семінару Вальтер Шваб, який є керівником окружної пожежної служби у відставці, передав керівництву Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області комплект документів і матеріалів з питань підготовки кадрів пожежної служби і навчання членів добровільних пожежних команд у Баварії.

Навчання з питань надання соціальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми

18-19 травня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить короткостроковий тематичний семінар «Надання соціальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» для працівників структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Семінар проводиться з метою забезпечення у працівників структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів необхідного рівня знань щодо особливостей організації та проведення соціальної роботи з особами, які постраждали від торгівлі людьми. Програма семінару розроблена на виконання наказу Мінсоцполітики від 16 серпня 2013 року № 508, листа Мінсоцполітики від 21.08.2013 року № 527/0/15-13/56 та листа департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації від 30.04.2015 року № 1264/01-30/09-15.

Для самостійного опрацювання від Західноукраїнського регіонального центру слухачі отримали збірник законодавчих актів «Протидія торгівлі людьми». 

Виставка до днів Європи

В  травні на Прикарпатті, як в усій державі традиційно відзначається День Європи в Україні.

З цієї нагоди 18 травня 2015 року  в центрі розгорнуто виставку книг та інформаційних видань про Європейський Союз та європейську інтеграцію України «День Європи. Europe day».

Виставка охоплює коло питань,  пов'язаних  з історією об’єднаної Європи, правами та обов’язками європейської спільноти, політикою європейської інтеграції та європейською перспективою України. Документи, представлені на виставці, знайомлять з  соціальною політикою у країнах Європейського Союзу, а також з досвідом реформ країн Центрально-Східної Європи у контексті приєднання до Європейського Союзу.

Відкриття виставки проходило в рамках навчань за професійною програмою підвищення кваліфікації групи спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій.

Під  час інформаційного заходу перед присутніми виступили директор обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка Людмила Бабій та викладач центру, директор Наукового інформаційно-аналітичного Центру НАТО, начальник науково-дослідної частини, доцент кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат політичних наук Олег Білоус.

Навчання з питань бухгалтерського обліку та звітності у бюджетних установах

12 травня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався триденний тематичний короткостроковий семінар «Бухгалтерський облік та звітність у бюджетних установах» для працівників структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій. Навчанням охоплено 32 слухача.

Семінар проводиться з метою удосконалення професійної діяльності працівників структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, що ведуть бухгалтерський облік в бюджетних установах. Програма семінару включає питання щодо новацій та вимог чинного законодавства України у сфері бухгалтерського обліку в умовах децентралізації фінансової системи, податкової реформи, правил подачі фінансової звітності в органи Державної казначейської служби України, до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, до Пенсійного фонду України, особливостей проведення ревізії бюджетної установи Державною фінансовою інспекцією відповідно до чинного законодавства, правил зберігання бухгалтерських документів в органах місцевого самоврядування та подачі їх до Державного архіву України.

Для ефективного засвоєння знань слухачі семінару отримали розроблені спільно з викладачами семінару роздаткові матеріали щодо податкового законодавства у зв’язку з реформою децентралізації фінансів та методичні рекомендації з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року № 11.

Відповідно до плану графіка навчань на 2015 рік протягом другого кварталу за такою тематикою планується провести ще одне навчання для працівників виконавчих апаратів районних рад та міськвиконкомів.

Навчання з питань захисту прав та інтересів дітей

06 – 07 травня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся короткостроковий тематичний семінар «Захист прав та інтересів дітей» працівників служб у справах дітей обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міськвиконкомів (перша група). Навчанням охоплено 19 слухачів.

Семінар проводиться з метою забезпечення у працівників служб у справах дітей обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міськвиконкомів необхідного рівня знань щодо статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їх соціального захисту, захисту житлових та майнових прав дітей,  взаємодії кримінальної міліції у справах дітей зі службами у справах дітей, соціально-правового захисту дітей (осіб), що переселилися з території проведення АТО.

З метою ефективного засвоєння знань слухачі семінару отримали розроблений центром спільно із залученими до проведення занять викладачами випуск 5/15 електронної бібліотеки центру з серії «Навчально-інформаційні матеріали» «Захист прав та інтересів дітей».

Семінар «Соціально-правовий захист дітей, зокрема тих, що переселилися з території проведення АТО»

05 травня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся короткостроковий тематичний семінар «Соціально-правовий захист дітей, зокрема тих, що переселилися з території проведення АТО» для працівників структурних підрозділів соціальної сфери облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Навчанням охоплено 20 слухачів.

Семінар проводиться з метою забезпечення у працівників структурних підрозділів соціальної сфери облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів необхідного рівня знань щодо соціально-правового захисту дітей (осіб), що переселилися з території проведення АТО, захисту прав та інтересів дітей-сиріт, які позбавлені батьківського піклування, зокрема тих, що прибули із тимчасово окупованої території, а також особливостей соціально-психологічної роботи з дітьми/особами, які вимушено переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

На семінарі були присутні спостерігачі – члени делегації ОБСЄ в рамках спеціальної моніторингової місії, що триває в Україні. 

«Забезпечення доступу до публічної інформації» 

06 травня у центрі завершилось  навчання на дводенному тематичному короткостроковому семінарі «Забезпечення доступу до публічної інформації» для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, виконкомів міських рад, які відповідають за доступ до публічної інформації»,  навчанням на якому було охоплено всього  36 слухачів.

Для проведення занять семінару були залучені викладачі Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника, спеціалісти-практики Головного територіального управління юстиції в області та облдержадміністрації.

До програми семінару включено проведення тематичної дискусії на тему «Роль неурядових організацій у забезпеченні відкритості і прозорості місцевих органів влади та доступу громадян до публічної інформації» за участю представників Центру політичних студій та аналітики, та  Інституту політичної освіти.

Для слухачів семінару центром разом із Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника підготовлено збірник наукових статей «Забезпечення доступу до публічної інформації» із серії «Довідково-інформаційні матеріали» випуск 87/15, автором якого є Шотурма Н.В., начальник відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, магістр державної служби.