ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Квітень 2018

Завершення навчань посадових осіб місцевого самоврядування за професійними програмами підвищення кваліфікації

Протягом двох останніх тижнів квітня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходили навчання двох груп посадових осіб місцевого самоврядування за професійними програмами підвищення кваліфікації, відповідно:

- 16 – 20 квітня – бухгалтери  сільських та селищних рад, рад об’єднаних територіальних громад та

- 23 – 27 квітня – секретарі сільських та селищних рад.

На другому тижні навчань протягом 5 днів слухачі продовжили вивчати актуальні питання модулів професійних програм. Кожна з груп у складі 16 бухгалтерів та 22 секретарів сільських та селищних рад, у тому числі рад об’єднаних територіальних громад успішно склала підсумкове тестування. Слухачі центру отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка.

Сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму

Протягом 24-25 квітня в центрі проведено навчання на дводенному тематичному короткостроковому семінарі працівників райдержадміністрацій та міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад на тему «Сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму», яким охоплено 23 слухачі.

Слухачі семінару мали можливість ознайомитись із індустрією туризму і туристичними практиками в оцінках екскурсантів та туристів області, а також  із станом розвитку туризму в області, із напрямками співпраці влади і адміністрацій об’єктів природо-заповідного фонду області, із принципами підготовки та управління проектами донорських фондів, із туристичним маркетингом територій та туристичним кластером.

В останній день семінару слухачі мали виїзне практичне заняття на базі факультету туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, де була запланована зустріч із деканом факультету туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктором історичних наук, професором, членом-кореспондентом Академії туризму України, заслуженим краєзнавцем України  Великочиєм В.С.  Слухачі мали можливість послухати доповіді науково-педагогічних працівників факультету про роль туризму у соціально-економічному розвитку об’єднаних територіальних громад, про оцінку рекреаційних ресурсів адміністративних утворень, про проблеми та перспективи створення та використання територій природно-заповідного фонду для розвитку туризму у Івано-Франківській області, а також про виставкову діяльність як складову регіонального розвитку області.

Для самостійного опрацювання слухачі отримали електронний освітній ресурс, який містить видання Федорака В.В. «Актуальні проблеми розвитку етнотуризму на Прикарпатті» та Кейван О.І. «Сільський туризм як форма підприємництва у сільській місцевості». 

СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПІДВИЩЕННЯ СПРОМОЖНОСТІ СИСТЕМИ ОСВІТИ У СФЕРІ ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ

Протягом 23-25 квітня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій проводилося навчання науково-педагогічних працівників вищих закладів освіти і закладів післядипломної освіти на тематичному короткостроковому семінарі з питань підвищення спроможності системи освіти у сфері публічного адміністрування у рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Агентства США з міжнародного розвитку(USAID).

Заняття на семінарі проводили викладачі Малопольської школи публічного  управління Краківського економічного університету з Республіки Польщі Марцін Завіцкі та Міхал Кудлач.

Слухачами семінару були науково-педагогічні працівники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського навчально-наукового інституту менеджменту Тернопільського національного економічного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Університету Короля Данила та Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, які в подальшому навчатимуть посадовців новостворених об’єднаних громад (ОТГ) краще здійснювати управління ресурсами, підвищувати якість публічних послуг, стимулювати місцевий розвиток, залучати мешканців до вказаних процесів у новій децентралізованій системі місцевого самоврядування.

Надання адміністративних послуг

17 квітня у центрі відбулось навчання першої групи керівників та спеціалістів районних, міських, рад об’єднаних територіальних громад центрів надання адміністративних послуг на семінарі «Надання адміністративних послуг». Відповідно до плану-графіка  навчань на 2018 рік для цієї категорії слухачів 18 вересня в центрі заплановано провести навчання другої групи.

На семінарі вивчалися питання, які стосувалися організації надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування та райдержадміністраціями, де давалась також оцінка діяльності центрів надання адміністративних послуг за даними моніторингу, а також розглядалися особливості забезпечення надання через центри надання адміністративних послуг з питань соціального захисту  населення та ефективні шляхи комунікації.

Слухачі семінару брали активну участь в обговоренні цих питань, що дасть змогу їм оновити знання та застосовувати їх на належному професійному рівні.

Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства та їх взаємодія з органами виконавчої влади

Протягом 11-12 квітня в центрі проведено навчання на дводенному тематичному короткостроковому семінарі працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад на тему «Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства та їх взаємодія з органами виконавчої влади», яким охоплено 18 слухачів.

Слухачі семінару мали можливість ознайомитись з порядком реєстрації та діяльності громадських об’єднань, особливостями створення консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади, з питаннями щодо  взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади та залучення додаткового фінансування для сприяння місцевого розвитку. Також акцентувалась увага і на психологічних аспектах налагодження співпраці місцевих органів влади з громадськими організаціями.

В останній день семінару, слухачі мали зустріч із директором Центру НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидатом політичних наук Білоусом О.М. Під час тематичної дискусії обговорювалися питання співробітництва України з НАТО та організація інформування громадськості про державну політику у сфері євроатлантичної інтеграції України. Слухачі отримали роздаткові матеріали, які підготовлені управлінням громадської дипломатії НАТО-службою преси та засобами масової інформації.

Для самостійного опрацювання слухачі також отримали навчально-методичні матеріали випуску 73 «Комунікативні технології у публічному управлінні»», автором якого є Малімон В.І., доцент кафедри публічного управління та адміністрування Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.