ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Квітень 2016

Навчання з питань розвитку туризму в області

26 – 27 квітня 2016 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся дводенний тематичний короткостроковий семінар «Сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму» для працівників районних державних адміністрацій та міськвиконкомів, які ведуть питання розвитку туризму.

Семінар проводився на виконання рішень обласної ради від 17.10.2014 р. №1401-32/2014  «Про Стратегію розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року», від 16.10.2015 р. №1820-39/2015 «Про комплексну регіональну цільову програму розвитку туризму в області на 2016 – 2020 роки» та з метою забезпечення у працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів необхідного рівня знань щодо нормативно-правових актів, інших інструктивних документів, які регулюють процес планування та здійснення регіонального розвитку сфери туризму в Карпатському регіоні, як перспективи для соціально-економічного розвитку територіальних громад і районів області.

Для викладання було запрошено фахівців – практиків обласної державної адміністрації, які відповідають за розвиток туристичної інфраструктури області, активістів та фахівців громадських організацій міста Івано-Франківська, медіаексперта та науковця, доцента кафедри туризму Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

У перший день   семінару слухачі відвідали інститут туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, де науково-педагогічними працівниками інституту проводилися виїзні практичні заняття.

На другий день зпанять відбулася презентація нового наукового збірника «Актуальні проблеми розвитку етнотуризму на Прикарпатті», автором якого є Володимир Васильович Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України.

Зі вступним словом до присутніх звернувся директор центру Богдан Іванович Волошинський.  Ведуча презентації завідувач методичного кабінету центру Людмила Іванівна Яковенко ознайомила присутніх з основним змістом збірника, до якого увійшли  наукові статті з питань розвитку туризму, зокрема етнотуризму, та музейної справи на Прикарпатті. Ведуча відзначила, що автор збірника досліджує історико-географічні особливості регіону, розглядає етнотуристичний потенціал та культурно-побутові особливості нашого краю, які сприяють збереженню та відновленню національних традицій українського народу, а також, що видання, безперечно, становить великий інтерес і буде допомогою всім, хто фахово займається питаннями розвитку культури та туризму в регіоні.

На завершення презентації автор наукового збірника подякував організаторам заходу. Усім учасникам презентації подарували нове видання, який вийшло друком в центрі. 

Навчання з питань забезпечення доступу до публічної інформації

26 квітня 2016 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводився тематичний короткостроковий семінар «Забезпечення доступу до публічної інформації» для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій,  міськвиконкомів. Навчанням охоплено 30 слухачів.

Навчання проводилися з метою удосконалення професійної діяльності працівників обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських рад, які відповідають за доступ до публічної інформації. Програма семінару включала питання щодо новацій чинного законодавства України у сфері доступу до публічної інформації, антикорупційного законодавства, Закону України «Про державну службу».

Навчання з питань бухгалтерського обліку та звітності у бюджетних установах

18-20 квітня 2016 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводився тематичний короткостроковий семінар «Бухгалтерський облік та звітність у бюджетних установах» для головних бухгалтерів, спеціалістів з бухгалтерського обліку управлінь і відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій. Навчанням охоплено 34 слухача.

Навчання проводилися з метою удосконалення професійної діяльності державних службовців – спеціалістів з бухгалтерського обліку  місцевих органів виконавчої влади. Програма семінару включала питання щодо новацій чинного законодавства України у сфері формування та виконання державного і місцевих бюджетів, місцевих податків і зборів, пенсійної системи України,  трудового законодавства України, складання фінансової звітності та подачі в органи Державної казначейської служби України.

Для самостійного опрацювання слухачам семінару роздано навчально-методичний матеріал, виготовлений в центрі:

Ø    інформаційний буклет «Do you speak English?», приурочений до року англійської мови в Україні;

Ø    випуск 96/16 з серії довідково-інформаційні матеріали «Організація бухгалтерського обліку в бюджетних установах»;

Ø    роздатковий матеріал «Бухгалтерський облік та звітність у бюджетних установах», який включає нормативно-правові акти, видані в квітні поточного року.

А також пам’ятка користувачу «Англійська мова для державних службовців», видана Івано-Франківською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І. Франка, відділом літератури іноземними мовами.

 Відповідно до плану-графіка навчань в червні поточного року планується провести ще одне навчання з питань бухгалтерського обліку для посадових осіб місцевого самоврядування, головних бухгалтерів та спеціалістів з питань бухгалтерського обліку виконавчих апаратів районних рад та міськвиконкомів

Навчання державних службовців за професійними програмами підвищення кваліфікації

В березні – квітні 2016 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій стартували дві професійні програми підвищення кваліфікації державних службовців місцевих органів виконавчої влади (перший тиждень навчань):

    21-25 березня – для спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій VII категорії посад;

    11-15 квітня – для керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій VI категорії посад.

Професійні програми, що розраховані на два тижні навчання, охоплюють питання державного управління та державної служби, територіальної організації влади в Україні, правового забезпечення державної служби  в Україні, Європейської та євроатлантичної  інтеграції України, політології, гуманітарної і соціальної політики, управління регіональним економічним розвитком, запобігання і протидії корупції, організаційних та психологічних основ управління, організації діяльності державного службовця, службового діловодства, взаємодії з громадськістю та розвитку громадянського суспільства, організації роботи державного службовця, впровадження системи управління якістю відповідно до стандарту ДСТУ  ISO  9001 – 2001 в органах виконавчої влади, електронного урядування та лідерства на державній службі. В окремих питаннях, відповідно до категорій посад, програми поглиблені та розширені.

До викладання запрошувались науковці вищих навчальних закладів Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, працівники обласної державної адміністрації та обласної ради та викладачі – практики, зокрема фахівець обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Івана Франка та фахівець управління Державної пенітенціарної служби України в області.

Для самостійного опрацювання  та підготовки до підсумкового тестування слухачам професійних програм було роздано підготовлені компакт-диски, до яких ввійшли навчально-методичні матеріали, видані в центрі протягом 2014 – 2016 років:

 

    для спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій VII категорії посад – випуск 3 електронної бібліотеки центру серії «Бібліотека державного службовця»;

 

   для керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій VI категорії посад – випуск 4 електронної бібліотеки центру серії «Бібліотека державного службовця».

Відповідно до плану-графіка навчань на 2016 рік другий тиждень навчань з підсумковим тестуванням для кожної групи слухачів відбудеться:

 

    19-23 вересня – для спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій VII категорії посад;

 

    17-21 жовтня – для керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій VI категорії посад. 

Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства

13 квітня у центрі завершилось навчання на трьохденному тематичному короткостроковому семінарі «Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства» для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, які ведуть питання консультацій з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства. Слухачі семінару мали можливість ознайомитись з сучасним станом й перспективами розвитку ефективного діалогу між державою і громадянським суспільством в Україні, а також з особливостями європейських неурядових організацій у діяльності інститутів громадянського суспільства в Україні. Викладачі-практики акцентували увагу на те, що реалізація комплексного багаторівневого підходу в процесі взаємодії держави та громадянського суспільства сьогодні є запорукою проведення реальних реформ в Україні.

Для слухачів семінару центром разом із відділом зв’язків з громадсько-політичними об’єднаннями управління комунікацій з громадськістю департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації підготовлено збірник статей  «Розвиток громадянського суспільства в умовах розбудови правової, демократичної держави» випуск 98/16 із серії «Довідково-інформаційні матеріали».

Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин  (команд) у  громадах Івано-Франківської області

4 квітня на Прикарпатті за сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН), при підтримці Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської обласної державної адміністрації, на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій, за участю Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області розпочалася реалізація проекту міжнародної технічної допомоги «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин  (команд) у  громадах Івано-Франківської області».

Для участі у відкритті проекту в область прибула делегація Фонду Ганса Зайделя, котру очолює керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдові і Румунії Даніель Зайберлінг. 4 квітня керівництво обласної ради і керівництво обласної державної адміністрації зустрілися з паном Даніелем Зайберлінгом та членами делегації і провели з ними перемовини щодо планів міжнародної співпраці з німецькими партнерами, на яких відбулося підписання протоколу намірів щодо співробітництва у рамках зазначеного проекту.

У рамках цього проекту 4-6 квітня для посадових осіб місцевого самоврядування і активістів добровільних пожежних формувань у м. Івано-Франківську відбувається перший тематичний короткостроковий семінар “Створення добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах”.

Метою семінару є  надання знань та умінь посадовим особам місцевого самоврядування  для активізації роботи зі створення у громадах пожежних формувань на виконання розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 15 липня 2014 року №430 «Про створення та сприяння функціонуванню добровільної пожежної охорони», а також використання у цій роботі німецького досвіду організації пожежної справи і залучення громадськості до участі у добровільних пожежних командах.

Цільова група учасників включає   сільських і селищних голів, які працюють над створенням добровільних пожежних дружин (команд) відповідно до Порядку функціонування добровільної пожежної охорони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №564. Також участь беруть члени добровільних пожежних дружин.

Слухачі семінару вивчають підходи до формування добровільних пожежних дружин (команд) відповідно до чинного українського законодавства, а також  ознайомилися з досвідом організації пожежної справи у Федеративній Республіці Німеччині і, зокрема, діяльності добровольчих пожежних команд у громадах землі Баварія.

Заняття за тематикою теоретичних і практичних аспектів організації пожежної справи та участі у ній громадськості у Федеративній Республіці Німеччині проводять доктор Юрген Вальхсхьофер, який має чималий досвід як наукової і викладацької, так  і  практичної  роботи  управлінця (впродовж  18 років був бургомістром міста Дінкельсбюль у Баварії) і Вальтер Шваб, який є керівником окружної пожежної служби у відставці.

До проведення занять також залучені працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області та працівники виконавчого апарату обласної ради.