ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Жовтень 2019

Раннє виявлення, організація та здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які опинилися у складних життєвих обставинах

30 жовтня 2019 р. в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого

самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар для спеціалістів районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та об’єднаних територіальних громад на тему «Раннє виявлення, організація та здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які опинилися у складних життєвих обставинах». Програма семінару стосувалась законодавчих аспектів організації соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та ОТГ, організації, планування та надання соціальних послуг сім’ям, які перебувають у складних життєвих

обставинах, дотримання прав сімей з дітьми в умовах децентралізації, виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих

обставинах, а також розглядались питання сімейного патронату, як форми запобігання соціального сирітства. Навчанням охоплено 24 слухачі.

Слухачі також мали можливість поспілкуватись з фахівцями обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та регіональним Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області.

 

Навчання з питань взаємодії влади з громадою

З метою надання знань та практичних навиків державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, відповідно до чинного законодавства України, щодо забезпечення відкритості і прозорості діяльності місцевих органів влади із Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини 29 жовтня в центрі проведено тематичний короткостроковий семінар «Інструменти взаємодії влади з громадою». Програма семінару розроблена на виконання регіональної програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки. Навчанням охоплено 26 працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів, керівників і працівників підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, відповідальних за доступ до публічної інформації.

До викладання на семінарі запрошено фахівців – практиків: регіональних Представника та координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області, магістра державної служби Непийводу Л. І. та Дем’янчук С. С., виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Стефанчука Ю. Д., а також Маліновську І. В., начальника відділу інформаційно-організаційної роботи управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Івано-Франківської міської ради.

 

Завершення навчань за професійною програмою

25 жовтня завершилося навчання керівників структурних підрозділів, державних службовців категорії посад «Б» на другому тижні за професійною програмою підвищення кваліфікації.

В другому навчальному півріччі керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, Головного управління національної поліції та Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області вивчали питання щодо ґендерних аспектів державної служби, взаємодії органів місцевого самоврядування з органами виконавчої влади, правового забезпечення державної служби  в Україні, політології та гуманітарної і соціальної політики, управління регіональним економічним розвитком, основних положень антикорупційного законодавства України, контролю за виконанням директивних документів, лідерства на державній службі. В якості проведення підсумкового контролю знань слухачі  успішно склали тести.

До викладання на професійній програмі підвищення кваліфікації запрошувалися викладачі вищих закладів освіти Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі – практики, у тому числі працівники обласної державної адміністрації та обласної ради, громадські активісти обласних установ.

«Англійська мова»

24 жовтня завершено навчання працівників Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області на тематичному короткостроковому семінарі «Англійська мова». Навчання проходило на базі Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області. Всього навчанням було охоплено 20 слухачів.

Розробником і автором програми семінару був Романишин Ігор Михайлович, доцент кафедри англійської філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат педагогічних наук, доцент.

Слухачі семінару мали можливість оновити та поглибити основи теоретичних та практичних знань щодо вивчення англійської мови, як іноземної, що сприятиме розвитку лексичних і граматичних вмінь і навичок для практичного володіння англійською мовою. А також мали можливість навчитись використовувати Інтернет-ресурси для її удосконалення та переходу від базового до практично бездоганного рівня володіння англійською мовою. На практичних заняттях слухачі мали можливості  використовувати мовні навички для виконання своїх професійних обов’язків, навчитись володіти англійською мовою професійного спрямування,  проводити успішні презентації і створювати професійні мережі для ділового спілкування англійською мовою, а також  поглибити знання та розуміння відповідної термінології.

Протидія насильству у сім’ї та гендерній дискримінації за ознакою статі

23 жовтня у центрі завершено  навчання працівників структурних підрозділів соціальної сфери облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів та соціальних працівників рад об’єднаних територіальних громад на тематичному короткостроковому семінарі «Протидія насильству у сім’ї та гендерній дискримінації за ознакою статі». Всього навчанням охоплено 30 слухачів.

Актуальність проведення даного семінару  полягала  у забезпеченні працівників необхідного рівня знань щодо основних пріоритетів реалізації державної політики щодо підтримки сім’ї, попередження та подолання проблем насильства у сім’ї та гендерній дискримінації за ознакою статі.

Слухачі семінару розглядали важливі питання такі як: психологічне насильство у подружній парі, протидія та запобігання домашньому насильству, взаємодія з іншими відомствами і органами, надання безоплатної правової допомоги, а також законодавчі новації протидії у сфері домашнього насильства та корекційні програми як ефективний механізм корекції поведінки особи.

Комунікативні технології у сфері публічного управління. Техніка комунікації та ведення переговорів

22 жовтня у центрі завершено навчання на одноденному тематичному короткостроковому семінарі «Комунікативні технології у сфері публічного управління. Техніка комунікації та ведення переговорів» працівників структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об'єднаних територіальних громад. Навчанням охоплено всього 38 слухачів.

Мета програми полягала в тому, щоб поглибити теоретичні та практичні знання щодо техніки комунікації, організації і проведення ділових нарад, зустрічей, мистецтва ведення переговорів та презентації публічних виступів. До викладання на семінарі центром запрошено науковців провідних вузів Івано-Франківська. 

Лідерство у публічному управлінні

З метою оновлення та поглиблення знань щодо психологічного феномену лідерства і керівництва, основних компетенцій лідера, формування практичних навиків управління колективом, набуття і оволодіння індивідуальними та груповими навичками успішного менеджменту, напрацювання власного стилю ефективного керівництва в процесі організації управлінської діяльності, виявлення та розв’язання службових конфліктів, підвищення ефективності та якості службової діяльності державних службовців 17 жовтня для працівників структурних підрозділів Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області центром проведено навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Лідерство у публічному управлінні в умовах перезавантаження влади». Навчанням охоплено 49 слухачів – державних службовців категорій посад «Б», «В».

На практичних та лекційних заняттях зі слухачами семінару працювали викладачі центру – науковці вищих навчальних закладів Прикарпаття: професор кафедри соціальної психології і психології розвитку Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор психологічних наук, професор Карпенко З. С., а також  науковці Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, – доцент кафедри публічного управління та адміністрування, кандидат психологічних наук Кушнірюк В. М. та  доктор наук з державного управління   Орлів М. С. 

В рамках семінару слухачі - працівники структурних підрозділів Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області ознайомились із відеоматеріалами Національного агентства України з питань державної служби   щодо системи професійного навчання державних службовців. 

Робота з документами у місцевих органах влади

9 жовтня у центрі завершують  навчання працівники райдержадміністрацій, виконавчих апаратів районних рад, міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад, які ведуть роботу з питань діловодства на тематичному короткостроковому семінарі «Робота з документами у місцевих органах влади». Всього протягом року навчанням було охоплено 2 навчальні групи, де пройшли навчання 90 слухачів.

Мета програми полягала у поглибленні знань у слухачів з питань діловодства, а також з питань роботи із документами у сфері державного управління та місцевого самоврядування, професійної діяльності на рівні сучасних вимог, визначених Конституцією України, законодавством про мову, новим українським правописом, електронним урядуванням, законами України «Про місцеве самоврядування» та «Про державну службу», а також з питань реєстрації актів цивільного стану та підготовки документів у сфері регуляторної політики та оприлюднення інформації про діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Підсумком навчання є отримання сертифікатів про підвищення кваліфікації.

 

Реалізація Стратегії державної міграційної політики України

8 жовтня 2019 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Реалізація Стратегії державної міграційної політики України» для керівників та адміністраторів районних, міських, рад об’єднаних територіальних громад центрів надання адміністративних послуг. Навчанням охоплено 20 слухачів.

Цей семінар проводився з метою поглиблення теоретичних знань та практичних умінь державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо організації надання адміністративних послуг.

Навчання провели працівники Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, Управління державної міграційної служби України в Івано-Франківській області, а також Центру надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми Благодійного Фонду «Карітас УГКЦ - Івано-Франківськ»