ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Вересень 2019

Комунікації в процесі професійної діяльності

З метою оновлення та поглиблення знань щодо організації комунікаційного простору, подолання комунікаційних бар’єрів, стратегії і техніки ведення переговорів, формування належного рівня комунікативності та інформаційної культури державних службовців для працівників Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області центром проведено навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Комунікативні технології у сфері публічного управління. Техніка комунікації та ведення переговорів». Навчанням охоплено 50 слухачів – державних службовців категорії посад «Б», «В».

На практичних та лекційних заняттях зі слухачами семінару працювали викладачі центру – науковець – асистент кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат наук з соціальних комунікацій Пристай Г. І. та заступник директора центру з навчально-методичної роботи Бойчук Л. В. 

Участь працівників Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області у семінарі забезпечить подолання труднощів у спілкування із відвідувачами структурних підрозділів управління.

Навчання спеціалістів структурних підрозділів Головного Управління національної поліції в Івано-Франківській області

27 вересня 2019 року у центрі завершено двотижневе навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації спеціалістів структурних підрозділів Головного Управління національної поліції в Івано-Франківській області, державних службовців категорії посад «В».

З метою забезпечення інноваційної складової підвищення кваліфікації під час навчання в центрі використовувались інтерактивні технології та новітні форми навчання. 

У ході дискусій та обміну досвідом слухачі порушували питання реалізації державної кадрової та антикорупційної політики; впровадження сучасних ефективних технологій управління в органах державної влади та органах місцевого самоврядування; розвитку лідерських якостей спеціалістів, які забезпечують здатність до участі у процесі змін в установах і організаціях; прийняття ефективних рішень у нестандартних ситуаціях; застосування інноваційних підходів у роботі; організації ефективної комунікативної діяльності.

Підсумовуючи результати навчання в центрі проведено підсумкове комп’ютерне тестування, де слухачі показали високий рівень знань.

Після закінчення навчання слухачі отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Успішне завершення навчання

27 вересня завершилося навчання керівників управлінь освіти об’єднаних територіальних громад.

До викладання на професійній програмі запрошувалися викладачі вищих закладів освіти Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, у тому числі працівники обласної державної адміністрації та обласної ради, а також фахівці-практики Івано-Франківківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. На навчанні були присутні 18 слухачів.

В другому навчальному півріччі освітяни вивчали питання щодо запобігання корупції, технології розроблення і реалізації розпорядчих документів, використання сервісів Google у роботі закладів загальної середньої освіти, планування в закладах загальної середньої освіти, сучасні технології розвитку успішного педагога, система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти.

В якості проведення підсумкового контролю знань слухачі  успішного склали тести.

Доповідь директора центру на нараді в голови облдержадміністрації

23 вересня на нараді нового очільника Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА, керівниками територіальних органів центральних органів виконавчої влади  директор центру, Любомир Слободян, доповідав про освітню діяльність «Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій». Основними акцентами доповіді стала інформація про показники щодо освітньої діяльності центру за період січня-серпня 2019 року, а також був презентований перспективний план освітньої діяльності центру на друге півріччя 2019 року. Директором центру були внесені пропозиції центру щодо навчання працівників об’єднаних територіальних громад, а також державних службовців відповідно до вимог чинного та нового законодавства з метою забезпечення та вдосконалення організації підвищення професійної кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та управлінців виконавчої гілки влади.

Планування кар’єри державного службовця

24 вересня  працівники структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій пройшли навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Службова кар’єра державного службовця. Планування службової кар’єри». 

Освітня програма полягала в набутті працівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій необхідного рівня знань законодавства України про державну службу та інших нормативно-правових актів, що регулюють питання  практичних аспектів організації роботи працівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, принципів успішної службової кар’єри, а також формуванні умінь, навичок і здатності планувати власну службову кар’єру у місцевих органах влади, адаптуватися у колективі, репрезентувати себе в конкурсних умовах та спрямувати свою особистість на кар’єрний успіх, формувати лідерів на державній службі.

З  32 слухачами – державними службовцями працювали викладачі центру – науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, спеціаліст-юрисконсульт Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

 

Новий український правопис в територіальних органах влади

З метою забезпечення та поглиблення необхідного рівня знань нового законодавства про мови в Україні, вимог нового українського правопису, ведення діловодства в органах влади  23 вересня  працівники Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області пройшли навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Ділова українська мова у сфері державного управління: нове законодавство України про мову, український правопис і діловодство в органах влади». Навчанням охоплено 35 слухачів.

На лекційних та практичних заняття слухачі семінару вправлялися правильно складати і оформляти ділові папери, володіти етикетом ділового спілкування, документувати результати управлінської діяльності та передавати документи на зберігання у архіви; набували професійних навичок й умінь щодо правильного використання мовних засобів залежно від сфери і мети спілкування в усному і писемному фаховому мовленні. 

До викладання на семінарі запрошувались науковці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, фахівець - практик Державного архіву Івано-Франківської області.

Для працівників Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області центром підготовлено добірку  методичних  матеріалів з питань нового законодавства України про мову, українського правопису і діловодства в органах влади.

 

Бухгалтерський облік і звітність у органах місцевого самоврядування

19-20 вересня у центрі проводилося навчання на дводенному тематичному короткостроковому семінарі «Бухгалтерський облік і звітність у органах місцевого самоврядування» голів, головних бухгалтерів, спеціалістів з бухгалтерського обліку виконавчих комітетів сільських і селищних рад, рад об’єднаних територіальних громад. Навчанням охоплено 15 слухачів.                      

На семінарі слухачі отримали консультації фахівців із Головного управління Держказначейства України в області, із Головного управління Пенсійного фонду України в області, із Фонду соціального страхування України в області, із департаменту соцполітики облдержадміністрації, які ділилися досвідом і давали слушні рекомендації з питань, які стосувались їх фахової діяльності. 

 

Навчання працівників, щодо електронне урядування в Україні

  У ході тематичного короткострокового семінару на тему “Електронне урядування”, який пройшов у Центрі 18 вересня 2019 року, висвітлено питання електронного урядування як необхідного фактору розвитку інформаційного суспільства й демократичної держави; інноваційного механізму взаємодії влади, бізнесу і громадянського суспільства, відкритості та прозорості органів державної влади і місцевого самоврядування.

Доцент кафедри інженерної та комп’ютерної графіки ІФНТУНГ Корнута Володимир Андрійович зосередив увагу слухачів на основних проблемах, які виникають на шляху впровадження електронного урядування в органах влади, реалізації “Концепції розвитку електронного урядування в Україні” та забезпеченні інформаційної безпеки органів влади; оптимізації функцій структури  органів публічного управління; практичних аспектах застосування технологій електронного урядування, дієвих механізмах управління, пріоритетах і заходах для розвитку електронного урядування в Україні.

 

Чи готові посадовці органів Казначейства області до змін?

Протягом 18 та 19 вересня  дві групи працівників Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області ознайомлювалися та поглиблювали  теоретичні знання, а також  набували професійних навичок й умінь щодо організації впровадження та управління процесом змін на тематичному короткостроковому семінарі «Впровадження змін». Викладачами тематики освітньої програми  семінару стали науковці Інституту економіки та управління у нафтогазовому комплексі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу: професор кафедри публічного управління та адміністрування, доктор економічних наук, професор Петренко Віктор Павлович, а також доцент кафедри менеджменту та адміністрування,  кандидат економічних наук, доцент  Вербовська Леся Степанівна. 

Слухачі ознайомилися із поняттям «зміни», «управління змінами», їх вплив на організацію, вивчали взаємозв’язки між людьми і змінами на груповому рівні.  На тренінгових заняттях учасники семінару практикувалися в складанні метаплану: «Як зробити зміни необхідними і невідворотними?», брали участь у командній грі. В двох групах навчалося 60 фахівців Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області.

Новації з питань надання адміністративних послуг

З метою поглиблення теоретичних знань та практичних умінь керівників та спеціалістів районних, міських, рад ОТГ центрів надання адміністративних послуг щодо організації проведення роботи в ЦНАП 18 вересня в центрі пройшла навчання друга група фахівців ЦНАП на тематичному короткостроковому семінарі «Надання адміністративних послуг». Навчанням охоплено 34 керівників та спеціалістів районних, міських, рад ОТГ центрів надання адміністративних послуг.

До викладання на семінарі запрошено фахівців – практиків: працівника департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації, магістра державної служби, Данилюк О. В., директора департаменту соціальної політики Коломийської міської ради Яремчук Л. В., представників Головного управління патрульної поліції в Івано-Франківській області та сектору Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області.

Євроатлантична інтеграція України. Інформування громадськості про державну політику у сфері євроатлантичної інтеграції України

13 вересня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено тематичний короткостроковий семінар «Євроатлантична інтеграція України. Інформування громадськості про державну політику у сфері євроатлантичної інтеграції України» для керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, перших заступників голів та керівників структурних підрозділів районних рад та рад ОТГ. які ведуть питання Європейської інтеграції України. Всього навчанням охоплено 19 слухачів.

Актуальність проведення даного семінару полягала у розкритті наукового значення інтеграційних процесів в ЄС та НАТО в дослідженні проблем міжнародних відносин та світової політики. У рамках курсу розглядалися основні інтеграційні концепції та процеси, етапи та принципи розширення ЄС та НАТО. А також розглядалися основні сучасні євроінтеграційні моделі, роль та місце України в них.

Розробником програми семінару є Білоус Олег Михайлович, проректор з наукової роботи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, кандидат політичних наук, доцент.

Слухачі семінару розглянули передумови і причини створення Організації Північноатлантичного Договору, перспективи членства України в НАТО, а також зробили порівняльний аналіз щодо еволюції НАТО та інших міжнародних структур.

 

Успішне завершення навчання

13 вересня завершилося навчання другої групи спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій категорії посад «В». Другий тиждень професійної програми підвищення кваліфікації державних службовців фактично відновив навчальний процес в центрі  у другому півріччі 2019 року.

До викладання на професійній програмі запрошувалися викладачі вищих закладів освіти Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі – практики, у тому числі працівники обласної державної адміністрації та обласної ради, громадські активісти обласних установ. 

В другому навчальному півріччі державні службовці вивчали питання щодо ґендерних аспектів державної служби, взаємодії органів місцевого самоврядування з органами виконавчої влади, правового забезпечення державної служби  в Україні, політології та гуманітарної і соціальної політики, управління регіональним економічним розвитком, основних положень антикорупційного законодавства України, роботи зі службовими документами, контролю за виконанням директивних документів, лідерства на державній службі. В якості проведення підсумкового контролю знань слухачі  успішного склали тести.

 

Забезпечення захисту прав громадян на доступ до інформації. Правові основи захисту персональних даних

11 вересня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Забезпечення захисту прав громадян на доступ до інформації. Правові основи захисту персональних даних» для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів , керівників і працівників підприємств, установ і організацій комунальної форми власності, які відповідають за доступ до публічної інформації у місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування. 

Навчанням охоплено 38 слухачів. Навчання проводилося з метою удосконалення професійної діяльності працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів та керівників і працівників підприємств, установ і організацій комунальної форми власності, які відповідають за доступ до публічної інформації у місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування , які відповідають, за забезпечення доступу до публічної інформації та оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних в органах державної влади.

Програма семінару включала питання щодо новацій чинного законодавства України у сфері доступу до публічної інформації та щодо форми відкритих даних.

До викладання запрошувались фахівці – практики Івано-Франківської  міської ради, що відповідають за доступ до публічної інформації, регіональний Предтавник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Іано-Франківській області, магістр державної служби та асистент кафедри журналістики факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат політичних наук.

 

Запобігання та виявлення корупції в органах влади

10 вересня  2019 року на базі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області центром проведено навчання працівників  на тематичному короткостроковому семінарі «Запобігання та виявлення корупції в органах влади». Навчанням на семінарі охоплено всього 48 слухачів.

Актуальність проведення семінару полягала у оновленні та набутті державними службовцями категорій посад «Б» і «В» - працівниками Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області необхідного рівня знань, умінь та навиків з питань запобігання та виявлення корупції в органах державної влади. Мета програми  полягала  у наданні  базових  теоретичних  знань про протидію корупційним діянням у сфері державної служби, засвоєнні норм антикорупційного  законодавства,  формуванні  негативного  ставлення до проявів корупції, здатності запобігати виникненню корупційних діянь, протидіяти проявам корупції й усувати наслідки правопорушень, пов’язаних із корупцією. 

Слухачі мали можливість поспілкуватись з провідними фахівцями-практиками, які володіють питаннями запобігання корупції в органах влади, подолання конфлікту інтересів  в органах виконавчої влади та в органах місцевого самоврядування.