ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Вересень 2015

Розпочався візит делегації посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівщини на Прикарпаття

Відповідно до домовленості між Чернігівською та Івано-Франківською обласними радами протягом з 29 вересня по 01 жовтня 2015 року у нашій області перебуває делегація сільських і селищних голів Чернігівської області – учасників проекту міжнародної співпраці ”Сприяння формуванню громадянського суспільства у сільських і селищних  громадах Чернігівської області”, який реалізується за підтримкою Фонду Ганса Зайделя. Організацію перебування делегації на Прикарпатті в області забезпечує Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій.

 Протягом трьох днів ознайомчого візиту гості знайомитимуться з досвідом розвитку місцевого самоврядування на Івано-Франківщині, а також  презентуватимуть господарям власні здобутки у цій сфері, зокрема участь у конкурсах проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, результати реалізації таких проектів у своїх громадах.

У перший день візиту 29 вересня сільські та селищні голови Чернігівщини зустрілися з першим заступником голови Івано-Франківської обласної ради Олександром Левицьким   та заступником начальника управління з організаційної роботи апарату обласної державної адміністрації Іриною Торконяк, які ознайомили гостей з розвитком місцевого самоврядування у Івано-Франківській області, досвідом роботи обласної ради щодо проведення обласного конкурсу  проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, а також з досвідом взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування на Прикарпатті.

 Після цієї зустрічі в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій було проведено спільний семінар сільських і селищних голів двох областей (від нашої області взяли участь сільські голови Тисменицького району), з виїзним практичним заняттям на базі Ямницької сільської ради Тисменицького району. Під час семінару керівники громад обох областей обмінялися досвідом розробки і реалізації проектів розвитку місцевого самоврядування за участю громадськості.

У другий день візиту 30 вересня плануються ознайомчі візити  у Яремчанську міську раду для ознайомлення наших гостей з досвідом роботи органів місцевого самоврядування у громадах на території Яремчанської міської ради, розвитком сільського зеленого туризму і курортно-рекреаційної справи, ознайомлення з курортом «Буковель», а також у  Коломийський район і місто Коломию для ознайомлення з досвідом органів місцевого самоврядування у  районі, збереження і примноження культурно-мистецької спадщини нашого краю.

На третій день візиту 01 жовтня заплановано ознайомчий візит  у Калуський район для ознайомлення з досвідом органів місцевого самоврядування у районі, розвитком агропромислового комплексу району, охорони і розвитку  історико-патріотичних надбань нашого краю, з відвіданням музею Степана Бандери. У цей же день відбудеться ознайомча екскурсія делегації по м. Івано-Франківську для  сприяння ознайомленню наших гостей з досвідом діяльності міської ради щодо розвитку туризму, охорони історико-архітектурної спадщини міста.

Два роки тому, у 2013 році на запрошення Чернігівської обласної ради на Чернігівщині побувала делегація сільських і селищних голів Івано-Франківської області, які брали участь у аналогічному проекті міжнародної співпраці за сприянням Фонду Ганса Зайделя. Напередодні ж чергових місцевих виборів Прикарпаття приймає у себе діячів місцевого самоврядування Сіверської землі.

Навчання керівників районних, міських центрів надання адмінпослуг

22 вересня у центрі відбулось навчання другої групи керівників районних, міських центрів надання адміністративних послуг на семінарі «Надання адміністративних послуг». Всього у двох групах було охоплено 49 слухачів.

На семінарі вивчалися питання створення центрів надання адміністративних послуг з врахуванням добровільного об’єднання громад та законодавчих змін у сфері надання адміністративних послуг, впровадження елементів електронного врядування у діяльність центрів надання адміністративних послуг, функції програмного забезпечення та функціонування порталу та мережі ЦНАП.

Завершився семінар «круглим столом» на тему «Законодавство України про безоплатну правову допомогу». У тематичній дискусії взяли участь:

Ковальчук В.Д.- заступник директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області, заслужений юрист України;

Аронець Л.Л.- директор молодіжного громадського центру «Еталон».

Слухачі брали активну участь в обговоренні цих питань, що дасть змогу їм оновити знання та застосовувати їх на належному професійному рівні.

Актуальний семінар з питань реалізації реформи децентралізації влади

22 вересня Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) провів тематичний короткостроковий семінар «Управління змінами в умовах реалізації реформи децентралізації влади в Україні».

Семінар проводився на виконання  розпорядження обласної державної адміністрації від 03.09.2015 №575 «Про заходи щодо сприяння проведенню децентралізації влади». Метою семінару є  надання знань та умінь, необхідних  державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування  для організації роботи з реформування місцевих органів виконавчої влади та налагодження їх взаємодії з органами місцевого самоврядування в умовах підготовки проведення демократичних місцевих виборів та початку діяльності місцевих рад наступного скликання, зміни конституційного і законодавчого поля діяльності місцевих органів публічної влади у державі. 

Цільова група учасників включала керівників апаратів районних державних адміністрацій та керуючих справами виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, керівних працівників апарату і структурних підрозділів обласної державної адміністрації – членів обласної робочої групи зі сприяння проведенню децентралізації влади, утвореної зазначеним розпорядженням обласної державної адміністрації.

Програма семінару охоплювала питання роз’яснення внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади, реформування адміністративно-територіального устрою держави, реалізації Закону України «Про місцеві вибори», впровадження нового законодавства про державну службу.

Заняття для слухачів семінару провели  голова обласної організації Комітету виборців України М.Лисюк, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату обласної державної адміністрації І.Владика, директор Регіонального офісу реформ, доктор філософських наук Д.Дзвінчук, начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби України у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, кандидат наук з державного управління С.Онищук, директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій Б.Волошинський.

Навчання  з ділової української мови у сфері державного управління

07 вересня після літньої перерви в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відновилися навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування тематичним постійно діючим семінаром «Ділова українська мова у сфері державного управління» для працівників апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, виконавчих апаратів обласної і районних рад, міськвиконкомів, органів державної влади. Навчанням охоплено 26 слухачів.

Метою семінару є поглиблення знань працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із сучасної української літературної мови і ділового мовлення; розвиток мовних та мовленнєвих  вмінь і навичок, які допоможуть забезпечити професійну діяльність на рівні сучасних законодавчих вимог.

До участі у семінарі залучені викладачі – мовознавці вищих навчальних закладів Івано-Франківська: Пахомов В. М., доцент кафедри соціальних комунікацій та права Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат філологічних наук, Деркачова О. С., доцент кафедри філології і методики початкової освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат філологічних наук, а також викладачі – практики. Слухачів семінару забезпечено навчально-методичним матеріалами, в електронному та друкованому виглядах, підготовленими працівниками центру.

Презентація книжкової виставки «Соборність України: від ідеї до сьогодення»

На виконання розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації «Про відзначення в області 24-ї річниці незалежності України» від 17.07.2015 року №472 в центрі розгорнуто книжкову виставку «Соборність України: від ідеї до сьогодення».

Матеріали виставки інформують про етапи державотворення, знайомлять з історичним минулим та сьогоденням України, з найважливішими історичними подіями держави. Окремий розділ виставки представляє літературу про реформу децентралізації в Україні.

Виставка репрезентує монографії та історичні  нариси, збірники наукових праць та матеріали конференцій, які висвітлюють доленосні події в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення її незалежності.

Презентація виставки відбулась під час навчання слухачів – державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування на тематичному постійно діючому семінарі «Ділова українська мова у сфері державного управління».