ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Березень 2019

Забезпечення доступу до публічної інформації в органах місцевого самоврядування

26 березня 2019 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводився тематичний короткостроковий семінар «Забезпечення доступу до публічної інформації в органах місцевого самоврядування» для працівників сільських, селищних рад та рад об'єднаних територіальних громад. 

Навчання проводилося з метою удосконалення професійної діяльності працівників сільських, селищних рад та рад об’єднаних територіальних громад, які відповідають за доступ до публічної інформації. Програма семінару включала питання щодо новацій чинного законодавства України у сфері доступу до публічної інформації та щодо форми відкритих даних.

До викладання запрошувались фахівці – практики Івано-Франківської обласної ради, міської ради, що відповідають за доступ до публічної інформації та викладачі кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 

 

Ділова українська мова у сфері державного управління: діловий документ і діловодство у місцевих органах влади

20 – 21 березня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний постійно діючий семінар «Ділова українська мова у сфері державного управління: діловий документ і діловодство у місцевих органах влади» для  працівників апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, виконавчих апаратів обласної і районних рад, міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад, органів державної влади. Навчанням охоплено 49 слухачів. 

Слухачі семінару мали можливість актуалізувати і поглибити свої знання щодо основних норм та практичних аспектів писемного ділового мовлення, правил складання й оформлення документів та налаштування ділового листування, вимог до організації роботи з документами відповідно до Інструкції з діловодства в управлінській діяльності місцевих органів влади. 

Основним акцентом на семінарі стало обговорення питань щодо дотримання порядку використання електронних і паперових документів та електронного підпису в управлінській діяльності органів виконавчої влади, здійснення контролю за правильністю та своєчасністю виконання директивних документів, рішень рад та їх виконавчих органів.

До викладання залучені викладачі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі – практики, у тому числі працівники обласної державної адміністрації, обласної та міської рад, Державного архіву Івано-Франківської області та штатні працівники центру. 

 

Фінансовий менеджмент в діяльності органів місцевого самоврядування

19 березня 2019 року в центрі підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій вперше відбувся тематичний короткостроковий семінар «Фінансовий менеджмент в діяльності органів місцевого самоврядування» для керівників і спеціалістів фінансових відділів міськвиконкомів та рад об’єднаних територіальних громад, відповідальних за управління місцевими фінансами.

 Навчанням охоплено 22 слухача.

 Семінар проводився з метою надання нормативно-правових та теоретично-методологічних знань і практичних навиків у розробці та  прийнятті рішень щодо затвердження, виконання, контролю й аналізу показників доходної та видаткової частин місцевих бюджетів, порядку моніторингу та оцінки ефективності виконання бюджетних програм.

Слухачі мали можливість не лише отримати змістовні поради, але і обмінятися досвідом, поставити питання та отримати на них відповіді.

 

Навчання державних службовців за професійною програмою підвищення кваліфікації

В центрі продовжується реалізація професійних програм підвищення кваліфікації. Відповідно до плану – графіка навчань друга група спеціалістів категорії посад В розпочала своє навчання 18 березня і підвищує кваліфікацію на першому тижні за професійною програмою до 22 березня. Група складається з 17 державних службовців структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій. Другий тиждень навчань із проведенням підсумкового тестування  відбуватиметься в другому навчальному півріччі – 09 - 13 вересня поточного року. 

Традиційно, до викладання на професійній програмі запрошуються викладачі вищих закладів освіти Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі – практики, у тому числі працівники обласної державної адміністрації та обласної ради, громадські активісти обласних установ.

Слухачів професійної програми забезпечено роздатковим матеріалом з серії «Навчально-методичні матеріали», створеним спільною працею викладачів-науковців та працівників центру. 

 

Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації керівників управлінь освіти ОТГ

11-15 березня 2019 року у центрі відповідно до плану-графіка розпочато вперше навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації керівників управлінь освіти ОТГ. 

В процесі навчання для слухачів проводяться заняття у формі лекцій, практичних занять, обмін досвідом роботи, а також лекції у формі ділової гри, дискусії та з презентаціями викладачів. Заняття проводять науково-педагогічні працівники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Івано-Франківської академії Івана Золотоустого,  а також фахівці – практики, працівники апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації та працівники центру. 

Особлива увага надається здійсненню державних, публічних закупівель органами місцевого самоврядування, формуванню і виконанню місцевого бюджету, участі сільських і селищних рад та рад ОТГ у конкурсах проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, роботі зі службовими документами та  електронному урядуванню в органах місцевого самоврядування, запобіганню і виявленню корупції в органах місцевого самоврядування. 

Своє навчання слухачі продовжать у другому тижні занять 09-13  вересня і закріплять свої знання здачею підсумкового комп’ютерного тестування.

 

Впровадження законодавства про державну службу

З метою удосконалення професійної діяльності фахівців служб персоналу 12 березня 2019 року в центрі проводився перший у цьому році тематичний короткостроковий семінар «Впровадження законодавства про державну службу» для 39 керівників служб управління персоналом апаратів і структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій. 

Програма семінару включала питання аналізу проблемних питань щодо застосування законодавства про державну службу, організації проведення спецперевірок та аналізу типових помилок при проведенні конкурсу на заміщення вакантних посад.  В рамках семінару обговорювалася постанова Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 р. № 106  «Про затвердження Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад».

 До викладання на семінарі запрошено фахівців Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях та начальника  відділу управління персоналом апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Слухачі семінару отримали рекомендаційний матеріал з питань проходження державної служби, який можна замовити через абонемент Бібліотеки книг  в електронному форматі на сайті центру та пам’ятку з питань е-декларування.

Відповідно до плану-графіка навчань на 2019 рік для фахівців служб персоналу області планується провести ще одне навчання в жовтні поточного року.

 

Запобігання та виявлення корупції в органах місцевого самоврядування

6 березня у центрі відбувся тематичний короткостроковий семінар для працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції виконавчих апаратів районних рад, міськвиконкомів та рад об'єднаних територіальних громад на тему «Запобігання та виявлення корупції в органах місцевого самоврядування». 

В рамках семінару проведено тематичну дискусію у формі «круглого столу». В навчальному занятті взяли участь представники правоохоронних органів, що здійснюють у межах своєї компетенції заходи щодо запобігання та протидії корупції.

Тематичну дискусію для посадових осіб місцевого самоврядування відкрив директор центру Слободян Л.Я., який представив учасників «круглого столу», а саме:

Гринишин Л.М. – начальника відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Івано-Франківської області;

Качанівського О.З. – начальника сектору протидії корупції управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України;

Дем’яніва П.Б. – головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області;

Клюфінського Н.Б. – заступника начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області;

Гуменюка М.М.– співробітника Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

В процесі обговорення було розглянуто проблеми та перспективи подолання корупції в органах місцевого самоврядування. Розкрито окремі аспекти попередження корупційних діянь у різних сферах діяльності.

 

Запобігання та виявлення корупції в органах виконавчої влади

5 березня у ІФОЦППК проводилося навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Запобігання та виявлення корупції в органах виконавчої влади» працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації та райдержадміністрацій. Навчанням охоплено  27 слухачів.

До програми семінару увійшли питання щодо запобігання і врегулювання конфлікту інтересів в органах виконавчої влади, завдань уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції органів влади в період деклараційної кампанії 2019 року, проведення оцінки корупційних ризиків в органах влади, організації роботи з повідомленнями викривачів  щодо запобігання корупції. 

Для слухачів семінару було також проведено тематичну дискусію у формі «круглого столу» з практики притягнення державних службовців до відповідальності за виявлені корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані з корупцією. Учасників «круглого столу» привітав директор центру  Слободян Л.Я., який у своєму виступі наголосив на актуальності питання щодо запобігання та виявлення корупції для всієї України, оскільки саме корупція  є однією з основних соціальних проблем сучасності.

Участь у  тематичній дискусії взяли:

Гринишин Л.М. – начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Івано-Франківської області;

Качанівський О.З. – начальник сектору протидії корупції управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України;

Дем’янів П.Б. – головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області;

Макаренко С.Д.– начальник оперативного управління Головного управління державної фіскальної служби у Івано-Франківській області.

Слухачі семінару активно брали участь в обговоренні питань, які виникали в ході дискусії.