ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Березень 2015

Допомогу у формуванні  добровільних пожежних дружин у сільських громадах Прикарпаття надавали німецькі експерти

 

23 – 26 березня  2015 року обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя здійснював другий етап проекту «Формування добровільних пожежних дружин  (команд) у сільських і селищних громадах Івано-Франківської області», який  реалізується в області протягом першого півріччя 2015 року.

Протягом цих днів за участю експертів Фонду доктора Юргена Вальхсхьофера та Вальтера Шваба було проведено 8 візитів у територіальні громади і 8 коротких консультаційних семінарів для посадових осіб місцевого самоврядування та членів добровільних пожежних дружин  (команд) у сільських і селищних громадах. В усіх візитах і семінарах взяли участь директор центру Богдан Волошинський і головний інспектор відділу державного нагляду та контролю Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Володимир Шкромида.

Під час візитів у територіальні громади експерти Фонду Ганса Зайделя ознайомилися з напрацьованим досвідом проведення заходів з пожежної безпеки у населених пунктах, практикою діяльності підрозділів місцевої пожежної охорони та зі станом робіт щодо створення добровільних пожежних формувань. Надавалися консультації щодо удосконалення розроблених проектів створення добровільних пожежних формувань та  рекомендації для їх оптимізації, пропонувалися поради щодо реалізації цих ініціатив за участю громадськості. Проводилися зустрічі з депутатами та активістами громадських організацій, активними громадянами, які залучаються до реалізації ініціатив щодо створення добровільних пожежних формувань. У консультаційних семінарах також брали участь керівники і спеціалісти районних відділів державної служби України з надзвичайних ситуацій, керівні працівники районних рад і районних державних адміністрацій.

Учасникам консультаційних семінарів пропонувалися приклади з досвіду залучення громадськості до участі у добровільних пожежних формуваннях у Федеративній Республіці Німеччині і, зокрема, у землі Баварія.

Після завершення ознайомчих візитів і зустрічей у громадах до середини травня учасники проекту продовжать самостійну роботу над удосконаленням планів формування добровільних пожежних дружин  (команд) у сільських і селищних громадах, підготовкою до презентації напрацьованого досвіду на підсумковому семінарі 20-22 травня 2015 року.

Соціально-економічний розвиток сільської, селищної громади

 

23-24 березня 2015 р. в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулось навчання сільських та селищних голів області на семінарі «Соціально-економічний розвиток сільської, селищної громади». Цим семінаром завершився цикл із шести навчань, якими було охоплено 91 слухача.

На семінарах розглядались питання розвитку територіальної громади, проблеми щодо використання та накопичення фінансів у місцевих бюджетах, розвитку «зеленого» туризму у сільській місцевості. Слухачі отримали практичні навики щодо написання проектів та програм місцевого розвитку, ознайомилися з основними правилами  фандрейзингової діяльності. Заняття із слухачами проводили фахівці обласної ради, викладачі провідних вузів м. Івано-Франківська та представники громадських організацій.

При проведенні семінару викладачі широко використовували інтерактивні форми і  методи навчання та інноваційні освітні технології. Так, до проведення тренінгових занять із слухачами центром було залучено фахівців-тренерів Західно-українського ресурсного центру (м.Львів).

Також на семінарі керівники територіальних громад обговорили окремі аспекти впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання громад».

Навчання з питань психологічної підтримки сімей учасників АТО

 

18-19 березня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводився тематичний короткостроковий семінар «Психологічна підтримка сімей з дітьми внутрішньо переміщених осіб, поранених, загиблих, зниклих учасників АТО» для керівників та спеціалістів районних, міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Навчанням охоплено 30 слухачів.

Актуальність   семінару  полягає у забезпеченні у фахівців районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді необхідного рівня знань щодо особливостей організації та надання психологічної підтримки сім’ям з дітьми внутрішньо переміщених осіб, поранених, загиблих, зниклих учасників АТО. Семінар проводився відповідно до Плану підвищення кваліфікації працівників підприємств, установ і організацій сфери управління Мінсоцполітики у 2015 році, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 06.01.2015 р № 11.

З метою ефективного засвоєння знань слухачі семінару отримали роздатковий  матеріал у вигляді брошури, яку в подальшому фахівці соціальних служб можуть  надати  дружинам, матерям, сестрам, близьким особам із сімей, що зазнали психотравмуючих подій або втрати військовослужбовця, який загинув у зоні АТО.

Навчання з питань реформування системи запобігання корупції

 

16-17 березня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводився тематичний короткостроковий семінар «Застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади» для працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації, райдержадміністрацій. Навчанням охоплено 26 слухачів.

На семінарі слухачі отримали знання щодо Закону України «Про запобігання корупції», який буде введено в дію 26 квітня цього року, антикорупційних обмежень, видів відповідальності за корупційні і пов’язані з корупцією правопорушення та вимог щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Значну увагу приділено особливостям подання Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік.

 Навчання  уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції виконавчих апаратів районних рад та міськвиконкомів буде проведено 23-24 березня 2015 року.

Навчання з питань соціального супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу

 

10-12 березня 2015 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався тематичний короткостроковий семінар «Соціальне супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу» для керівників та спеціалістів районних, міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Навчанням охоплений 21 слухач.

Семінар проводиться з метою упорядкування професійної діяльності соціальних працівників, її удосконалення на основі етичних норм і вимог, та законодавчих новацій, якими мають керуватися на практиці соціальні працівники для забезпечення відповідного рівня фахової відповідальності та високої якості надання соціальних послуг.

З метою ефективного засвоєння знань слухачі семінару отримали розроблені центром спільно із залученими  до проведення занять викладачами два комплекти роздаткового матеріалу під однією назвою  «Соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу»: збірник методичних матеріалів та зразків

документів випуску 83/15 з серії «Довідково-інформаційні матеріали» та навчально-методичні матеріали випуску 3/15 електронної бібліотеки центру.

В рамках тематичного семінару з ініціативи працівників ОЦСССДМ відбулася доброчинна акція, присвячена збору дитячих книжок та збірок, викладених українською мовою для дітей, які перебувають в зоні АТО. Зібрані книжки будуть передані волонтерам для транспортування їх у Донецьку область.

Веб-конференція

05 березня 2015 року працівники та викладачі центру взяли участь у веб-конференції «Практичні рекомендації для малих виробників сільськогосподарської продукції  в умовах виконання Угоди про асоціацію з ЄС», організованої Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор України» Сіверського інституту регіональних досліджень за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Захід проходив за участю експертів у сфері агропромислового розвитку із 9 областей України (Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської, Сумської, Чернівецької).

Під час Інтернет-спілкування учасники обговорили ряд актуальних питань для розвитку агропромислової сфери: відродження та розвиток кооперації й підприємництва на селі, відродження фермерства, відновлення традиційних видів господарської діяльності, супутніх сільгоспвиробництву (народних ремесел, виноробства, сироваріння, а також органічного землеробства і скотарства), розвиток зеленого туризму.

Від нашої області участь у дискусії взяв заступник начальника відділу рослинництва, садівництва та переробки продукції Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Ціховський Володимир Михайлович.