ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Березень 2014

ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ЦЕНТРУ ЗА І КВАРТАЛ 2014 РОКУ

1. Аналіз виконання плану навчання кадрів

 У першому кварталі 2014 року центром проведено 25 навчань (з них одне позапланове), в яких взяли участь 607 слухачів при плані – 563. Тобто планові показники за кількістю навчань виконано на 104,2 відсотка, а за кількістю слухачів виконано на 107,8 відсотка (таблиця 1).

 

У звітному періоді навчаннями за професійними програми підвищення кваліфікації для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування V–VІІ категорій посад та програмами короткострокових тематичних семінарів охоплено 607 слухачів  (у тому числі 293 слухачі або 48,3 відсотки осіб віком до 35 років), з них 308 (у тому числі 104 особи  віком до 35 років) працівників органів місцевого самоврядування, 170 (у тому числі 89 осіб  віком до 35 років) державних службовців місцевих органів виконавчої влади, 2 державні службовці територіальних органів центральних  органів виконавчої влади та 127 (у тому числі 100 осіб  віком до 35 років) працівників бюджетних установ.

2. Навчально-методична робота і видавнича діяльність

За період січня-березня 2014 року центром розроблено 10 нових та оновлено 7 навчальних програм:

Основні напрями підвищення кваліфікації та кількість охоплених навчанням слухачів в І кварталі 2014 року:

В першому кварталі 2014 року створено 5 випусків «Електронної бібліотеки»:

- Випуск 1/14 «Правове регулювання земельних відносин» [Електрон. ресурс];

- Випуск 2/14 «Навчально-методичний комплекс для слухачів професійної програми підвищення кваліфікації секретарів сільських та селищних рад» [Електрон. ресурс];

- Випуск 3/14 «Надання соціальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» [Електрон. ресурс];

- Випуск 4/14 «Підготовка спеціалістів до здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах» [Електрон. ресурс];

- Випуск 5/14 «Застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади» [Електрон. ресурс].

Розроблені навчально-методичні матеріалив електронному форматі слухачі отримали під час навчань і на комунікативних заходах. Всього за перший квартал виготовлено 290 компакт-дисків.

У звітному періоді центром видано збірник тез доповідей науковців та практиків державного управління за підсумками організованої та проведеної центром 22 січня 2014 року міжрегіональної відеоконференції «Соборність України: історичне минуле, сучасні виклики, прогнози на майбутнє» (тираж 45 примірників).

Розроблено  12 нових мультимедійних презентацій.

 

3. Проведення комунікативних заходів

Проведення комунікативних заходів у центру вже широко ввійшло в практику роботи. У першому кварталі 2014 року проведено 6 таких заходів, серед яких відеоконференції, «круглі столи», презентації видань тощо.

Так, центр виступив ініціатором проведення інформаційно-комунікативного заходу, присвяченого Дню Соборності та Свободи України, і 22 січня 2014 року спільно з Чернігівським та Миколаївським обласними центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю науковців, працівників місцевих органів державної влади та працівників центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації,  представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій трьох областей проведено міжрегіональну відео-конференцію «Соборність України: історичне минуле, сучасні виклики, прогнози на майбутнє».

18 березня 2014 року центр на базі обласної універсальної наукової бібліотеки  ім. І. Франка провів  презентацію електронного видання „Основи партології” професора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктора політичних наук Монолатія І.С. Під час зустрічі автор подарував бібліотеці та представникам влади  16 примірників своєї нової електронної книги.

19 березня 2014 року друга сесія тематичного короткострокового семінару на тему «Організація роботи в команді та управління» за підтримки і сприяння Фонду Ганса Зайделя (ФРН) для молодих державних службовців відкрилася презентацією нової книги «Принципи управління собою та іншими: якщо для вас це має значення». Автор Василь Даниш, відомий в області фінансист, магістр державного управління поділився з присутніми власним досвідом керівника і передав учасникам семінару 26 примірників   видання.

20 березня 2014 року центром спільно з Чернігівським та Миколаївським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації проведено відеоміст на тему "Єдина країна. Единая страна". Учасниками віртуальної зустрічі-дискусії в Інтернет-просторі стали працівники центрів, які зібралися для того, щоб обмінятися думками та настроями, поділитися тривогою і надією про сучасне і майбутнє України.

20 березня 2014 року у конференц-залі готелю «Надія» центром організовано  презентація відеофільму «Баварія: суспільство ініціативних людей» (про поїздку у м. Дінкельсбюль (ФРН) у 2013 р.) для членів молодіжної громадської організації «Івано-Франківський молодіжний міськвиконком».

27 березня  2014 року в центрі  відбувся відеоміст в on-line  режимі, учасниками якого стали слухачі Чернігівського та Івано-Франківського центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Головні теми діалогу – спільні проблеми та прагнення, які об'єднують Україну сьогодні, а також збереження єдності країни в нинішніх складних умовах і  підвищення патріотизму громадян.

 

4. Міжнародне співробітництво

Центр за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) у першому кварталі 2014 року розпочав реалізацію мініпроекту міжнародної технічної допомоги «Впровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах», який триватиме протягом першого півріччя, метою якого є сприяння професійному розвитку державних службовців – працівників районних державних адміністрацій.

Цільова група із 26 учасників проекту включає учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» 2011-2013 років та конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

У першому кварталі 2014 року учасники навчалися на тематичному постійно діючому семінарі, який складався з циклу семінарів на теми «Управління персоналом» та «Організація роботи в команді та управління». Перший семінар у рамках цього проекту пройшов у січні, другий – у березні.

Заняття за тематикою теоретичних і практичних аспектів державного  управління у Федеративній Республіці Німеччині проводив доктор Юрген Вальхсхьофер, який має чималий досвід як наукової і викладацької, так  і  практичної  роботи  управлінця (впродовж  18 років був бургомістром міста Дінкельсбюль у Баварії).

Аналіз виконання плану за березень

У березні 2014 року центром проведено 12 навчань (з них одне позапланове), в яких взяли участь 312 слухачів при плані – 260. Тобто планові показники за кількістю навчань виконано на 109,1 відсотків, а за кількістю слухачів виконано на 120,0 відсотка (таблиця 1).

Засідання навчально-методичної ради центру

27 березня 2014 року в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення  кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулося засідання навчально-методичної ради центру.

Розглянуто три питання порядку денного:

1.Про план роботи навчально-методичної ради на період 2014 року.

2.Про календарний план видавничої діяльності та підготовки випусків «Електронної бібліотеки» в центрі на 2014 рік.

3.Про розгляд і рекомендування до друку збірника навчально-методичних матеріалів В.М. Пахомова «Діловодство у запитаннях і відповідях».

Учасники засідання вирішили:

-  погодитись з планом засідань навчально-методичної ради центру на 2014 рік;

-   погодитись з календарним планом видавничої діяльності та підготовки випусків «Електронної бібліотеки» в центрі на 2014 рік;

-   рекомендувати до друку у серії «Навчально-методичні матеріали» навчальний посібник В.М. Пахомова «Діловодство у запитаннях і відповідях».

Відеоміст єдності

27 березня 2014 року в центрі відбувся відеоміст Чернігівського та Івано-Франківського  центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Під час відкриття заходу директор Івано-Франківського центру Богдан Волошинський  повідомив присутнім про спільну ініціативу 3-х обласних центрів (Івано-Франківської, Чернігівської та Миколаївської областей) організувати спілкування слухачів центрів в on-line режимі, мета якого надати можливість учасникам навчального процесу в центрах поділитися своїми думками та тривогами щодо подій в Україні, дізнатися про настрої громадян з різних регіонів країни.

Головні теми діалогу – спільні проблеми та прагнення, які об'єднують Україну сьогодні, а також збереження  єдності країни в нинішніх складних умовах, підвищення патріотизму громадян.

Учасниками відео спілкування стали посадові особи місцевого самоврядування. Зокрема, у цей день в Івано-Франківському центрі навчалися сільські та селищні голови, працівники виконавчих апаратів районних рад, міськвиконкомів на тематичному короткостроковому семінарі «Підготовка проектів і програм розвитку місцевого самоврядування», а у Чернігівському центрі - секретарі сільських, селищних рад за професійною програмою підвищення кваліфікації.

Присутні висловили свою стурбованість і переживання, спробували разом віднайти відповіді на запитання, які хвилюють сьогодні нашу  державу. Абсолютна більшість виступаючих вбачає наявність реальної зовнішньої загрози для України. Особливо напруженість ситуації відчувають жителі східних прикордонних областей, - і це прозвучало у виступах слухачів Чернігівського центру підвищення кваліфікації .

 Працівники органів місцевого самоврядування Івано-Франківщини у своїх виступах постаралися розвіяти міфи про «злих бандерівців», гостинно запросили всіх присутніх в гості до Карпатського краю, висловили також свої сподівання щодо миру, єдності та цілісності України.

Учасники діалогу уважно вислухали своїх колег, з розумінням поставилися одні до одних та висловили спільні оптимістичні сподівання щодо мирного шляху вирішення подій в Україні.

Завершення циклу семінарів "Правове регулювання земельних відносин"

26 березня 2014р. у центрі завершилось навчання п’ятої групи сільських, селищних голів, спеціалістів-землевпорядників виконавчих комітетів сільських, селищних рад за програмою тематичного короткострокового семінару «Правове регулювання земельних відносин». Всього протягом першого кварталу навчанням охоплено 97 слухачів, у т.ч. сільських, селищних голів-46, спеціалістів-землевпорядників-51.

Метою цих семінарів було надання теоретичних знань та практичних вмінь і навичок з питань правового регулювання земельних відносин та повноважень органів місцевого самоврядування у сфері регулювання земельних відносин.

Для слухачів центром разом із  Головним управлінням Держземагентства в Івано-Франківській області підготовлено і презентовано компакт-диск випуску «Електронної бібліотеки» з питань правового регулювання земельних відносин в органах місцевого самоврядування для  практичної діяльності  вирішення земельних відносин  в межах чинного законодавства України.

Презентація відеофільму для активістів Івано-Франківського Молодіжного Міськвиконкому

20 березня 2014 року у конференц-залі готелю «Надія» центром для членів молодіжної громадської організації «Івано-Франківський Молодіжний Міськвиконком» проведено презентацію відеофільму «Баварія: суспільство ініціативних людей» та зустріч з референтом Фонду Ганса Зайделя доктором Юргеном Вальхсхьофером і автором фільму Іваном Гладишем, спеціальним кореспондентом ТБ «Галичина».

Телевізійний фільм «Баварія: суспільство ініціативних людей» створено обласним телебаченням «Галичина» на основі матеріалу, знятого під час ознайомчої поїздки у травні 2013 року групи молодих сільських голів Прикарпаття до міста Дінкельсбюль у Баварії. Директор центру Богдан Волошинський розповів молодим громадським  активістам про реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги «Формування громадянського суспільства у сільських і селищних громадах Івано-Франківської області», який  здійснювався центром протягом 2012-2013 років за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя та Державного міністерства внутрішніх справ Баварії (ФРН) і у рамках якого й відбулися поїздка та зйомки фільму.

Керівником зазначеного проекту і організатором поїздки був доктор Юрген Вальхсхьофер, який має чималий досвід як наукової і викладацької, так  і  практичної  роботи   політика і муніципального діяча – протягом 18 років  він був бургомістром міста Дінкельсбюль. У березні 2014 року  доктор Юрген Вальхсхьофер знову завітав до міста Івано-Франківська, оскільки він проводить у центрі навчання молодих державних службовців – працівників районних державних адміністрацій у рамках мініпроекту «Впровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах».  Отже, при цій нагоді він радо зустрівся з активістами молодіжної громадської організації «Івано-Франківський Молодіжний Міськвиконком», прокоментував фільм, розповів присутнім про баварський досвід залучення громадськості до вирішення проблем розвитку територіальних громад і відповів на питання.

Іван Гладиш розповів присутнім про умови зйомки робочого відео-матеріалу та реалізацію творчого задуму щодо створення телефільму про баварський досвід розвитку місцевого самоврядування.

Відеоміст "Єдина країна. Единая страна"

20 березня 2014 року центром спільно з Чернігівським та Миколаївським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації проведено відеоміст на тему "Єдина країна. Единая страна".

Учасниками віртуальної зустрічі-дискусії в Інтернет-просторі стали працівники центрів, які зібралися для того, щоб почути голоси один одного, які лунали сьогодні з різних регіонів нашої країни. Зібралися для того, щоб обмінялися думками, настроями, побажаннями та пропозиціями, поділитися тривогою і надією.

Колеги говорили про ставлення до подій, які відбуваються в країні, про взаємне розуміння жителів різних регіонів один одного, про моральні та духовні цінності сьогодення, про територіальну цілісність держави.

Сьогодні в різних областях країни відбувається високий національний підйом. Люди не залишаються осторонь, збирають фінансову та матеріальну допомогу, пересилають СМС-повідомлення з надією, що це допоможе український армії.

Зустріч показала, що наші думки та бажання є спільними, ми всі прагнемо одного – миру, спокою і свободи, кращого майбуття українців на своїй землі.

У нас, одна рідна земля – Україна, у нас одна спільна мета – єдина, незалежна демократична Україна!

Презентацієя нової книги Василя Даниша «Принципи управління собою та іншими: якщо для вас це має значення»

19 березня 2014 року в центрі в рамках мініпроекту міжнародної технічної допомоги «Впровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах» за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) розпочалося навчання молодих державних службовців на другому семінарі на тему «Організація роботи в команді та управління».

Відкрився семінар презентацією нової книги Василя  Даниша «Принципи управління собою та іншими: якщо для вас це має значення».

Автор ознайомив слухачів з ідеєю написання книги, яка розкривається у Біблійному вислові «є час розкидати каміння і час його збирати». Протягом більше 20 років автор занотовував окремі фрази та епізоди, в яких коротко та стисло було сказано, на його погляд, багато значущого та особливого. Спочатку це було знайомство з цікавою думкою або досвідом людського розуму, а потім ці думки знаходили застосування в житті автора. Тому видання цієї невеликої книги є спробою автора покласти ці нотатки на своє бачення і свою філософію, щоб поєднати мудрий досвід з власним життєвим досвідом і  зрозуміти  власне «я» та розкрити свій потенціал.

Василь Даниш, який є відомим фінансистом, магістром державного управління, поділився з присутніми власним досвідом керівника і висловив думку, що це видання обов’язково допоможе комусь у формуванні та ствердженні власного світогляду, надасть духовної сили та бажання бути першим, бути неординарним та бажання щось змінити у цьому житті.

Автор видання також стисло розповів про концепцію та зміст другої своєї книги «ІДУ НА ВИ. Кодекс українця нової доби - лицаря честі, духу та гідності», презентація якої запланована у книгарні «Є» 25 березня.

 

Державні службовці вивчають європейський досвід організації роботи в команді у місцевих органах влади

19 – 21 березня 2014 року в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій за підтримкою і сприянням Фонду Ганса Зайделя (ФРН) у рамках проекту «Впровадження європейського досвіду менеджменту і лідерства у державних органах» проводиться другий семінар на тему  «Організація роботи в команді та управління» для молодих працівників районних державних адміністрацій.

Слухачі семінару знайомляться з досвідом менеджменту у системі органів державного управління та місцевого самоврядування у Федеративній Республіці Німеччині і, зокрема, у землі Баварія, вчаться застосовувати міжнародний досвід публічного адміністрування на своїх робочих місцях.

Заняття за тематикою теоретичних і практичних аспектів державного  управління у Федеративній Республіці Німеччині проводить доктор Юрген Вальхсхьофер, який має чималий досвід як наукової і викладацької, так  і  практичної  роботи  управлінця (впродовж  18 років був бургомістром міста Дінкельсбюль у Баварії).

У перший день занять для слухачів семінару відбулася також презентація книги Василя Даниша «Принципи управління собою та іншими: якщо для вас це має значення» та зустріч з автором, який виступив з лекцією на тему «Принципи влади. Принципи управління. Керівництво і лідерство в організації».

Презентація електронного видання "Основи партології"

18 березня 2014 року на базі обласної універсальної наукової  бібліотеки ім. І. Франка відбулася презентація електронного видання „Основи партології” Івана Монолатія – професора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктора політичних наук.

Директор книгозбірні Людмила Бабій представила гостям автора видання Івана Монолатія – доктора політичних наук, члена Національної спілки краєзнавців України, Наукового товариства імені Шевченка, редакційних колегій українських та зарубіжних наукових видань, професора кафедри політології Інституту історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, професора Університету ім. Яна Кохановського у Кельцах (Республіка Польща), академіка Академії наук вищої школи України з 2012 р. (відділення політології, соціології права), лауреата краєзнавчої премії імені Володимира Полєка (2013).

Презентоване видання є  курсом лекцій, призначеним для самостійного формування уміння орієнтуватися у специфіці побудови, практичній діяльності політичних партій та функціонування партійних систем з метою підвищення рівня політичної компетентності та громадянської активності працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій. Посібник розкриває практично всі питання навчальної програми з теорії політичних партій та партійних систем. Послідовність викладу впорядкована з метою узгодження її з логічними схемами, усталеними в політологічній науці. Питання теорії і практики політичних партій і партійних систем як в Україні, так і за кордоном упорядковані за сучасними підходами.

Тексти, представлених у виданні лекцій, визначають теоретико-методологічний інструментарій партології, з’ясовують форму та галузь застосування теорії політичних партій, виокремлюють різновиди партійного темпераменту та партійної діяльності й особливості інституціоналізації, легітимації та суспільного визнання політичних партій в історії політичної думки, характеризують сучасні підходи до типології політичних партій та партійних систем.

У центрі уваги видання – етапи історичного розвитку політичних партій, етапи становлення теорії політичних партій, суть поняття «політична партія», елементи (індикатори) і функції політичних партій, партійне керівництво, типологія та класифікація політичних партій і партійних систем, способи визначення конфігурації партійних систем.

«Ідея створення електронного варіанту цього видання належить Івано-Франківському обласному центру підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування. В ході моїх лекцій для різних категорій слухачів, які цікавилися питаннями діяльності і створення політичних партій, їхньої ролі і впливу на суспільне життя країни, виникла потреба створити такий сучасний електронний продукт», – зазначив автор видання.    

Про практичне втілення ідеї створення електронної книги на основі курсу лекцій Івана Монолатія «Основи партології» та можливості ознайомлення і використання її науковцями, студентами, усіма зацікавленими, зокрема й користувачами Інтернету, говорили директор Івано-Франківського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Богдан Волошинський та автор концепції створення електронного продукту – заступник директора Любомир Бойчук.

В обговоренні нового електронного продукту взяли участь: Василь Шикеринець – заступник директора з наукової роботи, завідувач кафедри туризму і краєзнавства інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат наук з державного управління; Зіновія Карпенко –завідувач кафедри педагогічної та вікової психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор психологічних наук, професор; Назар Косаревич – начальник відділу забезпечення моніторингу обласних програм та аналізу бюджету виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради, кандидат економічних наук; Світлана Онищук – начальник управління державної служби Головного управління державної служби України в області, кандидат наук з державного управління, які підтвердили думку про доступність та зручність у використанні електронної книги. 

Привітати презентанта прийшли колеги, представники влади та науково-педагогічні працівники університету, а також члени навчально-методичної ради обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів.

Багато приємних і вдячних слів пролунало на адресу Івана Монолатія від колишніх студентів, аспірантів, друзів.

  На завершення зустрічі автор подарував бібліотеці та представникам влади примірники своєї електронної книги для уможливлення користування нею широких кіл науковців, студентів, управлінців-практиків та громадських і політичних діячів.

Навчання за професійною програмою

17 березня 2014р. у центрі відповідно до плану-графіка розпочато перший тиждень навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації спеціалістів з питань роботи із зверненнями громадян, діловодства виконавчих апаратів районних рад, виконавчих комітетів міських рад міст обласного і районного значення, селищних рад. У групі навчаються 26 слухачів.

Підвищення кваліфікації слухачів відбувається шляхом поєднання лекційних занять з використанням інтерактивних технологій навчання, обміну досвідом роботи, практичних занять, групових та індивідуальних консультацій.

До проведення занять залучені науково-педагогічні працівники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також фахівці – практики, працівники виконавчого апарату обласної ради, виконавчого комітету міської ради, апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації та працівники центру.

Для самостійного навчання слухачі отримають навчальний посібник В. Пахомова «Загальне діловодство. Вимоги до оформлення документів».

Навчання з питань застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади

17 березня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався тематичний короткостроковий семінар «Застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади» для працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації та райдержадміністрацій (навчається 36 слухачів). Семінар проводиться з метою забезпечення у працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації, райдержадміністрацій, державних службовців V-VІІ категорій посад, необхідного рівня знань щодо функціонування та організації роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, які мали бути утворені з січня 2014 року, а  також основних внесених змін в антикорупційному законодавстві, в тому числі і  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» від 14.05.2013 № 224-VII, який набрав чинності з 01.01.2014 року.

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів розроблено випуск 5/14 електронної бібліотеки центру «Застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування».

Відповідно до плану-графіка центру у першому кварталі 2014 року семінар аналогічної тематики проводитиметься також  для однієї групи слухачів – посадових осіб місцевого самоврядування.

Великий син великого народу

 

 

 

У росяні вінки заплетені суцвіття

До ніг тобі, титане, кладемо,

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

Тебе своїм сучасником звемо.

Василь Симоненко

 

 Тарас Шевченко є символом народної волі та високих моральних устоїв. Він  зробив вагомий внесок у розвиток української літератури та нашої культури в цілому. Генію Поета, народженого в неволі, судилося стати духовним стрижнем української нації на шляху до здобуття її власної волі.

У рамках загальнообласних заходів з відзначення 200-річчя від дня народження великого українського поета, поета-революціонера, художника, пророка національного відродження України у центрі теж проведено заходи, які привертають увагу шанувальників творчості Тараса Григоровича.

З цієї нагоди в аудиторіях центру презентовано виставки книг та публікацій у періодиці, які знайомлять з життєвим та творчим шляхом Тараса Шевченка, з його мистецькою спадщиною, з внеском  поета у розвиток світової культури.

Зі строк геніальних творів перед нами постає невмирущий образ великого сина України. Перегортаючи сторінки "Кобзаря", ми знову і знову відкриваємо для себе нові безцінні грані поетичного таланту, пізнаючи неповторні образи, картини й барви, унікальні ідеї, залишені нам у спадок. Твори Шевченка і про Шевченка заставляють нас переосмислювати прочитане, щоб знаходити в них відповіді на питання сучасної людини.

У наш час полум’яне слово Шевченка дуже актуальне. Нам необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, краса і мелодійність його поезії, його велике прагнення свободи, любов до свого народу, до своєї Батьківщини.

Святкове оформлення аудиторій у ці ювілейні дні сприятиме формуванню духовної, світоглядної позиції, вихованню принципів громадянської відповідальності у сучасних управлінців на прикладі життя та мистецького доробку поета-художника. 

Слухачі, які проходять навчання у центрі у ці святкові дні, у перервах між заняттями мають змогу розгорнути «Кобзар», дізнатися цікаві факти з життя і творчості Т.Шевченка за результатами сучасних досліджень. 

 

Навчання спеціалістів з питань організаційної роботи

03 березня 2014р. у центрі відповідно до плану-графіка розпочато навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації спеціалістів з питань організаційної роботи, діяльності ради та її органів виконавчих апаратів районних рад, виконавчих комітетів міських рад міст обласного і районного значення. Навчання проходитимуть протягом тижня. В процесі навчання для слухачів проводяться заняття у формі лекцій, практичних занять, обмін досвідом роботи, а також лекції з презентаціями викладачів. Заняття проводять науково-педагогічні працівники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також фахівці – практики, працівники виконавчого апарату обласної ради, виконавчого комітету міської ради, апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації та працівники центру.

Своє навчання слухачі продовжать у другому тижні занять 08-12 вересня 2014р. і закріплять свої знання виконанням випускних робіт.

Підготовка спеціалістів до здійснення соціального супроводу

03 березня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався тематичний короткостроковий семінар «Підготовка спеціалістів до здійснення соціального супроводу сімей,  які опинилися у складних життєвих обставинах» для фахівців із соціальної роботи районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (навчається 55 слухачів). Семінар проводиться на виконання соціальних ініціатив Президента України та пріоритетних завдань Міністерства соціальної політики України з метою упорядкування професійної  діяльності  соціальних працівників,  її удосконалення на основі  етичних  норм  і  вимог, якими  мають  керуватися  на  практиці  соціальні  працівники  для забезпечення  відповідного  рівня  фахової   відповідальності та високої   якості   надання  соціальних  послуг  різним  категоріям клієнтів.

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів семінару спільно із залученими  до проведення занять викладачами для слухачів розроблено випуск 4/14 електронної бібліотеки центру «Підготовка спеціалістів до здійснення соціального супроводу сімей,  які опинилися у складних життєвих обставинах».

Відповідно до плану-графіка центру протягом 2014 року семінар на зазначену тему запланований для чотирьох груп слухачів. (приблизно 200 осіб).