ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Червень 2018

Навчання з питань ефективного спілкування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 і 26 червня центр проводив тематичний короткостроковий семінар «Ефективне спілкування з відвідувачами місцевих органів влади» для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування – працівників структурних підрозділів обласної і районних державних адміністрацій, працівників виконавчих апаратів районних рад, виконавчих комітетів міських рад та рад об’єднаних територіальних громад. Навчанням охоплено 34 слухача.

 Завдання навчання – отримання слухачами необхідного рівня знань, умінь і навиків для готовності їх до ефективного спілкування з відвідувачами місцевих органів влади при наданні якісних публічних послуг. На семінарі розглядалися питання щодо подолання труднощів у комунікаціях з відвідувачами у місцевих органах влади, установах і організаціях, стресостійкості працівників, соціально-психологічних й етнокультурних чинників ділової комунікації, етикету вербальної взаємодії, стратегії та техніки ефективного спілкування з відвідувачами в органах влади, прийомів аргументації і переконання. До викладання на семінарі центром запрошено науковців провідних вузів Івано-Франківська.

Навчання керівників структурних підрозділів РДА та ОДА

Відповідно до плану-графіка навчань на 2018 рік в червні в центрі проведено навчання двох груп за програмою першого тижня професійної програми підвищення кваліфікації для керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, категорії посад «Б». Навчанням охоплено 28 слухачів.

З метою визначення рівня знань Конституції України, законів України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції», основ лідерства та ефективного спілкування слухачі професійної програми пройшли вступне тестування з використанням комп’ютерної техніки.  

На навчання першого тижня були винесені питання, які стосувалися політичної системи України, територіальної організації влади в Україні, державного управління та державної служби, електронного урядування, антикорупційного законодавства, психології ділового спілкування, забезпечення доступу до публічної інформації та забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної регіональної політики, розробки програм соціально-економічного розвитку. Заняття зі слухачами проводили науковці провідних вузів міста Івано-Франківська, фахівці місцевих органів влади та працівники центру.

Як методичне забезпечення навчального процесу слухачі отримали випуск 74/18 серії «Навчально-методичні матеріали» «Службова кар’єра державних службовців в Україні»   автором якого є викладач центру, кандидат наук з державного управління Витко Т.Ю., що видається в центрі.  

 

Група керівників була першою, яка з використанням хмарних технологій отримала для самостійного опрацювання, підготовлені в центрі, електронні версії книг:

 

1. Практика застосування Закону України "Про державну службу": практичний посібник [Електронна копія] / С.В.Онищук .- Івано-Франківськ; 2017.-182с.

2. Науково-практичний коментар до Закону України " Про державну службу"[Електронна копія] / ред.кол.:К.О.Ващенко, І.Б.Коліушко, В.П.Тимощук, В.А. Дерець (відп.ред.).- К.:ФОП Москаленко О.М., 2017. - 796с.

 

На виконання п. 16 Плану заходів Кабінету Міністрів України щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік центром спільно з центром соціальних досліджень та Центром НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проведено анкетування слухачів професійної програми підвищення кваліфікації щодо їхнього ставлення до вступу України в НАТО.

Навчання працівників, які займаються питаннями функціонування  сайтів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 червня 2018 року в центрі проведено навчання на одноденному тематичному короткостроковому семінарі для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад, які займаються питаннями функціонування сайтів, на тему «Адміністрування сайтів».

На семінарі слухачі ознайомились з організаційно-технічними заходами забезпечення ефективного функціонування інформаційних сайтів: розглянуто вимоги законодавства, щодо функціонування сайтів, особливості популярних інтернет-платформ,  розроблення технічного завдання, вибір розробника та хост-провайдера, основи верстки WEB сторінок.

Розробник та викладач семінару – Корнута Володимир Андрійович, кандидат технічних наук. Навчанням охоплено 30 осіб.

 

Навчання з окремих питаннь практичного застосування антикорупційного законодавства

21 червня в центрі проходило навчання керівників районних підрозділів Управління державної міграційної служби в Івано-Франківській області на тематичному короткостроковому семінарі «Окремі питання практичного застосування антикорупційного законодавства».

На семінарі розглянуто норми, вимоги та обмеження Закону України «Про запобігання корупції», питання врегулювання конфлікту інтересів на державній службі та відповідальності за порушення антикорупційного законодавства.

Для самостійного опрацювання учасникам семінару було надано електронний освітній ресурс з питань запобігання та протидії корупції на компакт дисках, підготовлений працівниками центру.

Навчанням охоплено 12 працівників державної міграційної служби в Івано-Франківській області.

Навчання з питань організації мобілізаційної роботи

З метою забезпечення необхідного рівня знань законів України та інших нормативно-правових актів, які визначають порядок мобілізаційної підготовки органів державної влади та органів місцевого самоврядування, національної економіки, Збройних Сил України та інших формувань, 21 червня в центрі проходило навчання для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад за програмою тематичного короткострокового семінару «Організація мобілізаційної роботи». У відкритті семінару взяв участь керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Маланій Р. Г.

Заняття зі слухачами семінару проводили працівники сектору мобілізаційної роботи апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації та фахівці Івано-Франківського обласного військового комісаріату.

Навчанням охоплено 30 осіб.

Презентація  ювілейної експозиції до 100-річчя запровадження державної служби в Україні

20 червня 2018 року для керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, категорія посад «Б», які навчалися в центрі за професійною програмою підвищення  кваліфікації представлено ювілейну експозицію  «100-річчя державної служби України».

Експозиція  включає виставки архівних документів та друкованих видань з історії  становлення та розвитку в Україні  професійної державної служби.

Матеріали,  підготовлені працівниками центру та Державного архіву Івано-Франківської області,  знайомлять слухачів з документами про державотворчі процеси, організацію державного управління та державної служби, що була започаткована в добу Української Держави часів гетьмана Павла Скоропадського.

Експозицію слухачам презентували заступник директора центру з навчально-методичної роботи Любомир Бойчук та завідувач навчально-методичного кабінету центру Людмила Яковенко.

Державна служба : історія та сучасність (відеоміст до 100-річчя запровадження державної служби в Україні)

20 червня 2018 року в центрі  відбувся відеоміст  між  Запорізьким, Кропивницьким, Херсонським, Чернівецьким, Івано-Франківським  центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та Івано-Франківським національним університетом імені Василя Стефаника, приурочений до 100-річчя запровадження державної служби в Україні.

Головні теми відео зустрічі – професіоналізм державних службовців  як головний чинник ефективної державної машини та місія навчальних закладів у сприянні становленню нової державної служби.

Учасниками відео спілкування стали науковці та практики державного управління: викладачі університету та працівники центрів.

Під час заходу учасники обмінялися своїм баченням перспектив розвитку державної служби, як надійного інструменту побудови держави Україна та ролі навчальних закладів у формуванні нової державної служби. Від центру виступили заступник директора з навчально-методичної роботи центру Любомир Бойчук та завідувач навчально-методичного відділу Ярослава Надворняк.

На відеомісті  також були присутні керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій – слухачі професійної програми підвищення кваліфікації Івано-Франківського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. 

Навчання з питань бухгалтерського обліку та звітності у бюджетних установах

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-19 червня центрі проходило третє у цьому році навчання головних бухгалтерів та спеціалістів з бухгалтерського обліку місцевих органів влади та бюджетних установ області за програмою тематичного короткострокового семінару «Бухгалтерський облік та звітність у бюджетних установах».

Семінар проводився з метою оновлення та набуття слухачами знань бюджетного законодавства України, методики організації бухгалтерського обліку в бюджетних установах, електронної податкової звітності в органи Державної фіскальної служби України, практичних аспектів використання електронної системи публічних закупівель  та впорядкування і зберігання бухгалтерських документів.

Заняття зі слухачами проводили викладачі – практики: працівники обласної державної адміністрації та виконавчого апарату обласної ради, фахівці Головного управління Державної казначейської служби України в області, Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області, Державного архіву Івано-Франківської області, Центру компетенцій системи публічних закупівель ProZorro в Івано-Франківську.

Навчанням охоплено 37 слухачів.

Для самостійного опрацювання та подальшого користування в своїй безпосередній професійній діяльності слухачі отримали методичний матеріал, розроблений в центрі, з питань інвентаризації та передачі майна від сільських та селищних рад до рад об’єднаних територіальних громад

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ІІ ТУРУ ЩОРІЧНОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «КРАЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ» В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Рішенням організаційного комітету з проведення ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» в Івано-Франківській області у 2018 році  ПЕРЕМОЖЦЯМИ ВИЗНАНО:

 у номінації «КРАЩИЙ КЕРІВНИК» 

ФЕНИНА Романа Ярославовича, начальника відділу - головного бухгалтера відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Коломийської районної державної адміністрації;

у номінації «КРАЩИЙ СПЕЦІАЛІСТ» 

КОПАЛІВСЬКОГО Ростислава Любомировича, головного спеціаліста відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Калуської районної державної адміністрації.

 

Лауреатами ІІ туру Конкурсу в Івано-Франківській області в 2018 році за рішенням оргкомітету стали:

 

у номінації «КРАЩИЙ КЕРІВНИК» 

Кучинська Олеся Степанівна, заступник начальника служби у справах дітей Галицької районної державної адміністрації;

 

у номінації «КРАЩИЙ СПЕЦІАЛІСТ»

Бойчук Вікторія Іванівна, головний спеціаліст відділу кадрової роботи апарату Коломийської районної державної адміністрації

Мацигін Надія Володимирівна, адміністратор центру надання адміністративних послуг Надвірнянської районної державної адміністрації,

 

які набрали більшу кількість балів за підсумками виконання всіх трьох конкурсних  завдань.

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ І БАЖАЄМО ЇМ НОВИХ УСПІХІВ ТА ДОСЯГНЕНЬ!

 

ПРОВЕДЕННЯ  ІІ ТУРУ ЩОРІЧНОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «КРАЩИЙ ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ»

З 11 по 14 червня 2018 року на базі ІФОЦППК проходив ІІ тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

У другому турі Конкурсу взяли участь 24 працівники обласної, районних державних адміністрацій та їх структурних підрозділів:

Впродовж тижня учасники ІІ туру Конкурсу пройшли три конкурсних випробування:

- співбесіду з питань державного управління;

- виконання конкурсного завдання з питань службової етики та етикету державного службовця;

- публічний виступ з актуальних питань суспільно-політичного розвитку та реформування державного управління.

Конкурсанти змагалися за звання кращого державного службовця області у двох номінаціях «Кращий керівник» та «Кращий спеціаліст», які представлятимуть область у ІІІ турі Конкурсу, що проходитиме восени в столиці нашої країни м. Києві.

 

Слід відмітити, що всі учасники Конкурсу належним чином підготувалися до виконання конкурсних завдань, проявили високі теоретичні та фахові знання, володіння нормативно-правовою базою, вміння виявляти та аналізувати проблемні ситуації у процесі професійної діяльності, формулювати судження та робити ґрунтовні висновки, логічно, послідовно і доказово їх викладати

У зв’язку з цим перед оргкомітетом конкурсу, співголовами, якого є керівник апарату обласної держаної адміністрації Маланій Роман Григорович та начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях Онищук Світлана Василівна, постало не легке завдання з визначення переможців.

Всі учасники, які виконали завдання ІІ туру конкурсу, отримали Свідоцтво про підвищення кваліфікації в рамках проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». 

Навчання профспілкового активу

З 04 по 06 червня в центрі проходило навчання профспілкового активу працівників соціальної сфери на тематичному короткостроковому семінарі «Правове регулювання трудових відносин та соціального забезпечення працівників державних установ». 39 активістів з структурних підрозділів  облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, районних рад, рад об’єднаних територіальних громад, бюджетних установ, голів та заступників голів первинних профспілкових організацій, членів виборних органів профспілки опановували знання чинного трудового законодавства, законодавства про об’єднання громадян, щодо організації роботи первинних профспілкових організацій та налагодження  соціального діалогу між профспілкою та адміністраціями установ і організацій.

Під час семінару профспілкові активісти мали змогу поспілкуватись, обмінятись думками з головою Ради професійних спілок Івано-Франківської області Басюком І.Є., головою обкому профспілки працівників держустанов України Гушпіт Н.Н.

Слухачів забезпечено методичними матеріалами з питань роботи професійних спілок України.