ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Травень 2018

Навчання учасників другого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»

30 травня в центрі пройшло навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Актуальні питання удосконалення діяльності державних службовців». Цим навчальним заходом практично дано старт в області ІІ-му туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у 2018 році, адже його слухачами стали кращі державні службовців області та районних державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів – переможці І – ого туру конкурсу в номінаціях «Кращий керівник» та «Кращий спеціаліст». Основним завданням семінару було належним чином підготувати слухачів до участі у конкурсних випробуваннях ІІ – ого туру, які проходитимуть у червні.

До проведення навчань центром залучено як академічних викладачів вищих навчальних закладів обласного центру, так і викладачів – практиків – працівників обласної державної адміністрації. Для самостійної підготовки до виконання завдань ІІ – ого туру конкурсу слухачів забезпечено навчально-методичними матеріалами, підготовленими працівниками центру.

Всього участь у семінарі взяли 26 переможців І – ого туру конкурсу, з них:

5 працівників ОДА: 1 чол. – у номінації «Кращий керівник»; 4 чол. – у номінації «Кращий спеціаліст»;

21 працівник РДА: 9 чол.- у номінації «Кращий керівник»; 12 чол. – у номінації «Кращий спеціаліст».

У відкритті семінару взяли участь і виступили:

Онищук Світлана Василівна, начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, доктор наук з державного управління;

Мельничук Анатолій Олександрович, начальник відділу кадрової роботи апарату обласної державної адміністрації, магістр державного управління.

100-річчя запровадження державної служби в Україні  (1918-2018)

На виконання постанови  Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» від  8 лютого 2018 року № 2287-VIII щодо  урочистого відзначення на державному рівні 30 травня 2018 року 100 років з дня формування української державної служби – ухвалення Закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі від 30 травня 1918 року, в центрі в цей день розгорнуто тематичну експозицію підготовлену спільно з працівниками Державного архіву Івано-Франківської області.

У експозиції висвітлено події становлення української державної служби, яка як окремий інститут у її сучасному розумінні з’явилася у часи Української Держави гетьмана Павла Скоропадського. І це було однією із перших спроб розбудови на теренах українських земель, які перебували у складі Російської імперії, незалежної української держави.  

Саме 100 років тому гетьманом було закладено один із головних механізмів, що став невід’ємним атрибутом вступу на державну службу – складання присяги. При цьому присяга не  була  лише  символом – вона була обов’язковою умовою набуття статусу державного службовця. Цей елемент суттєво відрізняє державну службу в часи Скоропадського, зокрема від урядової служби у відомствах УНР доби Центральної Ради, яка просто проголосила збереження усіх урядових  відомств Російської імперії, що існували на українських землях, і усіх службовців в них.

Матеріали тематичної виставки-експозиції структуровані за розділами:

•        Український державній службі 100 років (1918-2018): історичні та правові засади державної служби України (експозиція підготовлена ІФОЦППК);

•        Становлення української державної служби в часи Західно-Української Народної Республіки (підготовлено Державним архівом Івано-Франківської області);

•        книжкова виставка, присвячена 100-річчю запровадження державної служби України (із фондів бібліотеки ІФОЦППК).

Експозицію презентували заступник директора центру з навчально-методичної роботи Любомир Бойчук, заступник директора Державного архіву Івано-Франківської області Любомир Харук, головний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області Андрій Сміжак та завідувач навчально-методичного кабінету центру Людмила Яковенко.

Відкриття ювілейної експозиції проходило для керівників і спеціалістів районних державних адміністрацій – учасників другого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», які навчалися на тематичному короткостроковому семінарі «Актуальні питання удосконалення діяльності державних службовців».

У відкритті тематичної експозиції взяли участь начальник Міжрегіонального управління НАДС в Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, доктор наук з державного управління, професор Світлана Онищук, начальник відділу кадрової роботи апарату Івано-Франківської облдержадміністрації, магістр державного управління Анатолій Мельничук.

Навчання працівників, які займаються питаннями бюджетування проектів та складанням кошторисів

24 травня в центрі проведено навчання на одноденному тематичному короткостроковому семінарі для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад, які займаються питаннями бюджетування проектів та складання кошторисів, на тему «Складання кошторисів проектів з використанням електронних таблиць», під час якого слухачі опанували виконання розрахунків бюджетів проектів з використанням електронних таблиць. Розробник та викладач семінару – Корнута Володимир Андрійович, кандидат технічних наук. Навчанням охоплено 36 осіб.

Завершення навчань державних службовців категорії посади «В» за професійними програмами підвищення кваліфікації

Впродовж двох тижнів з 14 по 25 травня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходили навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації дві групи спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації та районних державних адміністрацій. Навчанням охоплено 37 слухачів, в тому числі  молодих державних службовців – 21.

Слухачі вивчали актуальні питання територіальної організації влади в Україні, правового забезпечення державної служби в Україні, Європейської та Євроатлантичної інтеграції України, гуманітарної і соціальної політики, управління регіональним економічним розвитком, організаційних та психологічних основ управління, службового діловодства, організації діяльності державного службовця, електронного урядування в Україні.

Для самостійного опрацювання слухачі отримали випуск 74 з серії «Навчально-методичні матеріали» «Службова кар’єра державних службовців в Україні», виданий центром (автор – Витко Т.Ю., кандидат наук з державного управління).

Навчання фахівців соціальної сфери з питань протидії торгівлі людьми

З метою забезпечення у працівників структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, соціальних працівників рад об’єднаних територіальних громад - відповідальних за встановлення статусу осіб, які постраждала від торгівлі людьми, необхідного рівня знань щодо особливостей організації та проведення соціальної роботи з особами, які постраждали від торгівлі людьми 22 – 23 травня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходило навчання за програмою тематичного короткострокового семінару «Механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні. Ідентифікація осіб, які постраждали від торгівлі людьми».

Заняття зі слухачами проводили викладачі-практики, фахівці департаменту соціальної політики, департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Івано-Франківського обласного центру зайнятості, Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області, активістка громадської організації «Центр допомоги «Людина». На семінарі навчалися 24 слухачі.

День Європи в Україні – 2018

Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року №339/2003 в третю суботу травня в нашій державі відзначається День Європи в Україні.

У 2018 році святкування Дня Європи в Україні проходило 19 травня. В рамках святкування в центрі організовано тематичну книжково-ілюстративну виставку книг та інформаційних видань «День Європи в Україні». На виставці представлені видання, що розповідають про історико-культурну спадщину країн Європейського Союзу, про права та обов’язки Європейського Співтовариства, знайомлять з цікавими фактами про європейські країни, із яких дізнаємося, як живуть, працюють та відпочивають в країнах  Євросоюзу.

Презентація виставки відбулась 17 травня та 21 травня  для слухачів професійної програми підвищення кваліфікації – спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, категорія посад «В».

Під час інформаційних заходів перед присутніми виступили заступник директора центру з навчально-методичної роботи Любомир Бойчук та завідувач навчально-методичного кабінету центру Людмила Яковенко. 

Навчання з питань забезпечення доступу та оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних

15 травня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій пройшов тематичний  короткостроковий семінар «Забезпечення доступу до публічної інформації. Оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних» для працівників райдержадміністрацій та міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад.

Заняття з фахівцями, які відповідають за доступ до публічної інформації, проводили науковець Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та викладачі – практики, працівники обласної державної адміністрації.

Слухачі отримали методичний матеріал з питань, що вивчалися на семінарі, підготовлений працівниками центру.

Реалізація державної політики з питань захисту прав споживачів

11 травня в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено навчання працівників департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, управлінь та відділів економіки райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування на тематичному короткостроковому семінарі  «Реалізація державної політики з питань захисту прав споживачів». Навчанням охоплено 21 слухач.

Програма семінару стосувалась питань нового українського законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та вимоги до їх маркування,  офіційного контролю операторів ринку, питаннями щодо  ринкового нагляду та його впливу на захист споживачів в Україні та державного регулювання та з питань державного регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Перед слухачами виступили фахівці-практики управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, а також управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.