ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Квітень 2014

ПІДСУМКИ РОБОТИ ЦЕНТРУ ЗА КВІТЕНЬ 2014 РОКУ

У квітні 2014 року центром проведено 11 навчань (з них одне позапланове), в яких взяв участь 271 слухач при плані – 219. Тобто планові показники за кількістю навчань виконано на 110,0 відсотків, а за кількістю слухачів виконано на 123,7 відсотка

* низька явка слухачів на навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації у квітні пояснюється відсутністю в органах влади коштів на довготривалі відрядження.

До викладання у центрі в квітні 2014 року залучено 59 викладачів, в тому числі  6 професорів, докторів наук, 11 кандидатів наук, з них кандидатів наук з державного управління – 3 (27,3 відсотків від кількості кандидатів наук), 2 магістри державної служби,   5 магістрів з державного управління та 35 викладачів без наукового ступеня.

Всього у квітні заняття в центрі проводили 14 науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, 36 працівників органів влади та 9 викладачів громадських організацій.

ПРОТЯГ квітня центром велася робота з підготовкі методичних матеріалів для забезпечення навчань на Тематичність семінарах та за професійною програмою Підвищення кваліфікації. Зазначені матеріали Державні службовці органів віконавчої власти та посадові особини місцевого самоврядування отрімувалі в Електрон форматі.

У квітні 2014 року центром розроблено 4 (Чотири) новіх випуски « Електронної бібліотеки » :

- Випуск 6/14 «Навчально-методичний комплекс для слухачів професійної програми Підвищення кваліфікації спеціалістів структурних Підрозділів райдержадміністрацій, VІІ категорія посад» (тираж 13 компакт-дисків);

- Випуск 7/14 «Сприяння місцевіх органів власти розвіткові туризму» (тираж 27 компакт-дисків).

- Випуск 8/14 «Використання в работе кадрових служб системи" Картка "» (тираж 29 компакт-дисків);

- Випуск 9/14 «Правові аспекти ДІЯЛЬНОСТІ органів віконавчої влади» (тираж 17 компакт-дисків).

 Центром у квітні такоже підготовлено и бачено в електронній Версії випуск 72/14 « Залучення громадськості до Формування та реалізації ДЕРЖАВНОЇ політики в Україні » Серії « Довідково-інформаційні матеріали »(тираж 16 компакт-дисків).

Протягом квітня на базі центру проведено ряд комунікативних  заходів, присвячених різним питанням, серед них: відеоміст на тему «Влада і громадянське суспільство» організований спільно з Кіровоградським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування та тематична дискусія – «круглий стіл» з питань реалізації регіональної програми розвитку туризму в області на 2011 – 2015 роки.

Навчання з питань надання адміністративних послуг

28 – 29 квітня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся третій у цьому році тематичний постійно діючий семінар «Надання адміністративних послуг» для працівників районних, міських центрів надання адміністративних послуг. Навчанням охоплено 29 слухачів.

Цей семінар проводиться з метою поглиблення знань та отримання практичних навичок з питань ефективного ділового спілкування у трудовому колективі та з відвідувачами центрів надання адміністративних послуг. Для самостійного удосконалення культури мовлення слухачі отримали роздатковий матеріал: збірник  Гнаткевича Ю. В. «Участь не приймають, а питання не піднімають, або уникаймо русизмів в українській мові!».

В рамках семінару  відбулася зустріч слухачів із  директором департаменту економіки обласної державної адміністрації Поповичем Володимиром Васильовичем.

Круглий стіл

29 квітня у центрі відбувся «круглий стіл» на тему «Контроль і нагляд за виконанням законів у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Судова практика з розгляду справ щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» для керівників і спеціалістів юридичних відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, які  навчаються на тематичному короткостроковому семінарі «Правові аспекти діяльності органів виконавчої влади». У тематичній дискусії взяли участь:

Перегіняк Р.Д. – оперуповноважений в особливо важливих справах управління по боротьбі з організованою злочинність УМВС України в Івано-Франківській області;

Косійчук І.Г. – начальник відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області;

Сосяк В.І. – начальник відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області.

Слухачі активно брали участь в обговоренні шляхів запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом чи фінансуванню тероризму.

Навчання керівників і спеціалістів юридичних відділів ОДА, РДА та МВК

28 квітня у центрі розпочалось навчання на дводенному тематичному короткостроковому семінарі «Правові аспекти діяльності органів виконавчої влади» для керівників і спеціалістів юридичних відділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Метою програми семінару є надання теоретичних та практичних знань щодо правового регулювання діяльності місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, здійснення їх власних і делегованих повноважень.

До викладання на цьому семінарі залучені викладачі – практики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, фахівці Управління державної служби Головного управління державної служби України в Івано-Франківській області, юридичного відділу Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області, юридичного відділу Івано-франківської обласної державної адміністрації, Головного управління юстиції в Івано-Франківській області.

До програми семінару включено проведення «круглого столу»  з представниками правоохоронних органів, які здійснюють в межах повноважень заходи щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом чи фінансуванню тероризму.

Для слухачів центром підготовлено і презентовано компакт-диск випуску «Електронної бібліотеки» з питань правових аспектів діяльності органів виконавчої влади.

Виїзний семінар для працівників Коломийської міської ради «Організація роботи щодо запобігання і протидії корупції у державних органах та органах місцевого самоврядування»

25 квітня 2014 року обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ проведено одноденний виїзний семінар на тему «Організація роботи щодо запобігання і протидії корупції у державних органах та органах місцевого самоврядування», для працівників Коломийської міської ради,  метою якого є формування у слухачів системи знань щодо нормативно-правового забезпечення протидії корупції. Навчанням охоплено 50 слухачів.

До проведення занять на семінарі були залучені:

Зрайко Олеся Іванівна – завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції і взаємодії з правоохоронними органами юридичного відділу облдержадміністрації;

Бойчук Любомир Васильович – заступник директора обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних  підприємств, установ і організацій;

Луцишин Василь Михайлович – провідний спеціаліст юрисконсульт управління Державної пенітенціарної служби України в області, підполковник міліції у відставці.

Круглий стіл "Сприяння органів влади розвиткові туризму в регіоні"

24 квітня Івано-Франківським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в рамках навчань на тематичному короткостроковому семінарі «Сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму» проведено тематичну дискусію – «круглий стіл» з питань реалізації регіональної програми розвитку туризму в області на 2011 – 2015 роки.

Дискусія відбулася за участю Саків Мар’яни Іванівни, директора ТзОВ «Турфірма «Надія» та працівників, які ведуть питання туризму у структурних підрозділах обласної та районних державних адміністрацій, міськвиконкомів.

Учасники круглого столу мали нагоду обговорити сучасний стан та перспективи розвитку туризму на Прикарпатті, акцентуючи увагу на необхідності надавати всі форми державної підтримки, щоб зробити Карпати цілорічним курортом. Для цього регіон необхідно розвивати не лише як туристично-рекреаційний, але й як місце цілорічного проведення музичних, театральних фестивалів, конкурсів, різноманітних спортивних та культурно-масових заходів.

«Особливості нашого Карпатського краю, з його неповторними краєвидами, історико-культурними пам’ятками, багатою спадщиною, безцінними рекреаційними ресурсами та привітними і щирими людьми має також великий потенціал для розвитку «зеленого» туризму», – повідомила директор ТзОВ «Турфірма «Надія».

На завершення учасники дискусії відзначили, що туризм суттєво впливає на такі ключові галузі економіки, як транспорт і зв'язок, торгівля, охорона здоров’я, діяльність готельно-ресторанних комплексів та сільське господарство, завдяки туризму розвиваються райони та сільські території області, підвищується соціальний рівень життя сільських жителів та покращується  інфраструктура.

Навчання для головних бухгалтерів ОДА та РДА

23 квітня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався тематичний короткостроковий семінар «Бухгалтерський облік та звітність у бюджетних установах» для першої групи головних бухгалтерів, спеціалістів з бухгалтерського обліку структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій‒ працівників місцевих органів виконавчої влади.

Відповідно до плану-графіка з 16 по 18 червня 2014 року за цією ж тематикою семінару в центрі заплановано провести навчання для другої групи головних бухгалтерів, спеціалістів з бухгалтерського обліку виконавчих апаратів районних рад, міськвиконкомів‒ працівників органів місцевого самоврядування.

Актуальність даного  семінару полягає у оновленні та набутті слухачами теоретичних та практичних знань щодо дотримання  техніки та методики організації бухгалтерського обліку та звітності в бюджетних установах у відповідності до вимог чинного законодавства, Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку і специфіки діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Навчання є корисне тим, що воно проходить у формі лекцій з елементами бесіди, практичних занять, а також у формі тематичних дискусій.

До викладання на цьому семінарі залучені фахівці головного управління Державної казначейської служби України, Головного управління Міністерства доходів і зборів в області, Державної фінансової інспекції в області, Державного архіву області, обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також з Департаменту соціальної політики та ресурсного забезпечення облдержадміністрації, працівники центру із досвідом роботи щодо ведення обліку та формування звітності в бюджетних установах.

З метою ефективного засвоєння знань для слухачів семінару центром розроблений роздатковий матеріал з питань бухгалтерського обліку та звітності в бюджетних установах.

Навчання з питань сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму

 

 

23 квітня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався дводенний тематичний короткостроковий семінар «Сприяння місцевих органів влади розвиткові туризму» для працівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міськвиконкомів.

Семінар проводиться традиційно щороку спільно із відділом туризму управління зовнішніх економічних зв’язків і туризму обласної державної адміністрації на виконання регіональної цільової Програми розвитку туризму в області на 2011 – 2015 роки, затвердженої рішенням Івано-Франківської обласної ради від 24.03.11 № 74-4/2011. Метою цього навчання є надання працівникам, які ведуть питання туризму у структурних підрозділах обласної, районних державних адміністрацій, міськвиконкомів, знань нормативно-правових актів, інших інструктивних документів, які регулюють процес планування та здійснення розвитку сфери туризму в Карпатському регіоні.

У перший день семінару була  проведена тематична дискусія на тему «Проблеми і перспективи розвитку сільського зеленого туризму в Україні та в Івано-Франківській області» за участю:

Горішевського Павла Анатолійовича, заступника голови правління Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, голови неприбуткової громадської організації «Регіональний туристично-інформаційний центр (м. Івано-Франківськ)»;

представників Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області:

Нащочина Олександра Анатолійовича, начальника інформаційно-комунікаційного відділу;

Кучер Ірини Іванівни, заступника начальника управління оподаткування фізичних осіб єдиного соціального внеску та майнових податків;

фахівця ПАТ «Прикарпаттяобленерго» 

Дацка Олега Богдановича, заступника директора зі збуту електоенергії.

 

 

Навчання щодо використання в роботі кадрових служб системи «Картка»

23 квітня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій вперше в цьому році розпочався тематичний постійно діючий семінар «Використання в роботі кадрових служб системи «Картка» для працівників кадрових служб структурних підрозділів обласної та апаратів районних державних адміністрацій, виконавчих апаратів районних рад.

Метою семінару є надання теоретичних знань та практичних вмінь і навичок з питань інсталяції програми «Картка» Єдиної державної комплексної системи «Кадри», наповнення бази даних працівників, створення звітів.

Для слухачів центром підготовлено і презентовано компакт-диск – випуск 8/14 «Електронної бібліотеки» з інструкціями та методичними матеріалами по користуванню програмою «Картка».

Навчання на тематичному короткостроковому семінарі «Організація доступу до публічної інформації в органі влади»

23 квітня 2014 року обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій спільно з Центром Політичних Студій та Аналітики проведено на базі Івано-Франківського міськвиконкому тематичний короткостроковий семінар-тренінг «Організація доступу до публічної інформації в органі влади» для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Слухачами семінару були працівники виконавчого апарату обласної ради, виконавчих комітетів міських рад, апарату і структурних підрозділів обласної і районних державних адміністрацій.

Метою семінару є надання слухачам знань про основні норми Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про захист персональних даних», «Про державну службу» та умінь щодо застосування зазначених законів у їх практичній діяльності.

До викладання на семінарі були залучені викладачі з Центру політичних студій та аналітики (Дарія Слизьконіс), Інституту масової інформації (Роман Головенко), Інституту медіа права (Ігор Розкладай),  Управління забезпечення доступу до публічної інформації Секретаріату Кабінету Міністрів України (Роксолана Стадник) та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (Уляна Швець).

Круглий стіл в ІФОЦППК

16 квітня у центрі відбувся «круглий стіл» на тему «Суспільно-політична ситуація в Україні та області напередодні позачергових парламентських виборів Президента України» для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, які навчаються на тематичному короткостроковому семінарі «Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства».  У тематичній дискусії  взяли участь:

Ковальчук В.Д.- перший заступник начальника Головного управління юстиції в івано-Франківській області, заслужений юрист України, депутат Івано-Франківської обласної ради;

Владика І.М.- начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Івано-Франківської облдержадміністрації, магістр державного управління;

Маруняк І.Д.- координатор ГО «Громадянська мережа «Опора» в області;

Лисюк М.В.- член правління Івано-Франківської обласної організації «Комітет виборців України»;

Перевізник В.В. .- голова ГО «Громадський інститут аналітики».

Слухачі брали активну участь в обговоренні питання, яке допоможе їм на професійному рівні проводити консультації з громадськістю, що сприятиме розвитку громадянського суспільства напередодні і під час президентських виборів.

Навчання працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів

14 квітня у центрі розпочалось навчання на трьохденному тематичному короткостроковому семінарі «Сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства» для працівників облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Метою реалізації програми є поглиблення теоретичних знань та практичних умінь державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування щодо організації проведення консультацій з громадськістю та сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства в області.

До програми семінару включено проведення відеомосту з Кіровоградським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій на тему «Суспільно-політична ситуація та стан розвитку громадянського суспільства в Україні», який відбувся 15 квітня. Участь у телемості брали:

Стасько Р.Б.- заступник керівника апарату-начальник управління з організаційної роботи апарату облдержадміністрації;

Дебенко І.Б. – директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації;

Волошинський Б.І. - директор центру та слухачі семінару.

16 квітня відбудеться тематична дискусія на тему «Суспільно-політична ситуація в Україні та області напередодні позачергових виборів Президента України» за участю представників відділу адміністрування Державного реєстру виборців  апарату облдержадміністрації та громадських організацій, якій здійснюють моніторинг виборчого процесу в Україні.

Для слухачів семінару центром разом із департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації  підготовлено  збірник матеріалів із серії «Довідково-інформаційні матеріали»  і компакт-диск із питань залучення громадськості до формування та реалізації державної політики в Україні.

Навчання з питань лідерства та формування команди

 

14 квітня 2014 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався тематичний короткостроковий семінар «Лідерство і формування команди» для працівників виконавчих апаратів районних рад, виконавчих комітетів міських рад.

Семінар проводиться  на виконання Програми заходів щодо розвитку лідерства в Івано-Франківській області на 2013 – 2015 роки та з метою поглиблення  у посадових осіб місцевого самоврядування теоретичних знань про політичне лідерство, психологічний феномен лідерства і керівництва, основні компетенції лідера;  формування практичних навиків управління колективом, набуття і оволодіння індивідуальними та груповими навичками успішного менеджменту, напрацювання власного стилю ефективного керівництва в процесі організації управлінської діяльності.

До проведення занять залучені провідні науково-педагогічні працівники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, зокрема:

Карпенко Зіновія Степанівна – завідувач кафедри педагогічної та вікової психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор психологічних наук, професор;

Дзвінчук Дмитро Іванович – декан факультету технічного перекладу та документознавства Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат наук з державного управління, доктор філософських наук, професор;

Мазак Андрій Вальдемарович – заступник декана факультету технічного перекладу та документознавства Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат наук з державного управління;

Кушнірюк Володимир Михайлович –  доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, кандидат психологічних наук.

 

Всеукраїнська акція "За чисте довкілля"

На виконання розпорядження облдержадміністрації від 19.03.2014р. №128 «Про проведення в області заходів з благоустрою територій до Великодніх свят, щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» колектив нашого центру у повному складі (11 осіб) взяв участь у проведенні 12 квітня 2014 року дня благоустрою міста Івано-Франківська у рамках всеукраїнської акції з благоустрою населених пунктів «За чисте довкілля».

Колективом виконано роботи з прибирання і благоустрою скверу на розі вулиць Незалежності і Шухевичів та довкола постаменту майбутнього памятника жертвам Чорнобильської катастрофи.

Навчання спеціалістів райдержадміністрацій

7 квітня 2014р. у центрі відповідно до плану-графіка розпочато перший тиждень навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрацій. Всього протягом року планується провести навчання трьох таких груп, які будуть сформовані насамперед з молодих і уперше прийнятих на державну службу працівників.

Підвищення кваліфікації слухачів відбувається шляхом поєднання лекційних занять з використанням інтерактивних технологій навчання, обміну досвідом роботи, практичних занять, групових та індивідуальних консультацій.

До проведення занять залучені науково-педагогічні працівники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також фахівці – практики, працівники виконавчого апарату обласної ради, виконавчого комітету міської ради, апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації та працівники центру.

Для самостійного навчання слухачі отримають компакт-диск електронної бібліотеки центру «Випуск 6/14», який містить навчальні матеріали до окремих модулів професійної програми.

Навчання з питань сучасних інформаційних технологій

7 квітня 2014 р.  в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався тематичний постійно діючий семінар «Сучасні інформаційні технології у сфері державного управління» за другим рівнем підготовки для працівників  структурних підрозділів районних та обласної державних адміністрацій, виконавчих апаратів районних рад.

До викладання на цьому семінарі залучені викладачі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та працівники центру.