ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Вересень 2017

Візит делегації посадових осіб місцевого самоврядування Вінниччини на Прикарпаття

 

Протягом з 25 - 29 вересня 2017 року у нашій області перебувала делегація сільських, селищних міських голів, а також голів об’єднаних територіальних громад  Вінницької області – учасників проекту міжнародної співпраці «Розвиток місцевих ініціатив у громадах Вінницької області як передумова успішного розвитку території», який реалізується за підтримкою Фонду Ганса Зайделя (ФРН). Протягом п’яти днів ознайомчого візиту гості мали нагоду ознайомитися з досвідом розвитку місцевого самоврядування на Івано-Франківщині, а також презентувати господарям власні здобутки у сфері децентралізації державного управління і розвитку місцевого самоврядування.

26 вересня посадовці Вінниччини зустрілися з керівником апарату обласної державної адміністрації Романом Маланієм та головою постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування Василем Мельничуком, які ознайомили гостей з досвідом взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування щодо втілення реформи децентралізації влади на Прикарпатті, з розвитком місцевого самоврядування у Івано-Франківській області, зокрема з досвідом роботи обласної ради щодо проведення обласного конкурсу  проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. У Івано-Франківському відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» відбулося засідання «круглого столу» на тему «Розвиток місцевого самоврядування в умовах проведення децентралізації: досвід Івано-Франківської та Вінницької областей».  На побажання гостей вони також докладно ознайомилися з роботою  Івано-Франківського міського центру надання адміністративних послуг.

Протягом наступних днів вінницькі гості здійснили візити у Долинський   район, Коломийський район і місто Коломию для ознайомлення з досвідом діяльності органів місцевого самоврядування з питань об’єднання громад, здійснення роботи щодо розвитку територій, туристичної діяльності, збереження і примноження культурно-мистецької спадщини нашого краю. Було презентовано досвід організації роботи у Матеєвецькій об’єднаній територіальній громаді Коломийського району.  

Організацію перебування делегації на Прикарпатті в області забезпечував Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій.

 

Довідково: У 2013 році аналогічний до вінницького проект на тему "Формування громадянського суспільства у сільських і селищних громадах Івано-Франківської області" було успішно реалізовано на Прикарпатті на базі Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Зважаючи на досвід здійснення обміну делегаціями посадових осіб місцевого самоврядування між областями України, відповідно до  побажань гостей у вересні 2017 року організовано ознайомчу поїздку в Івано-Франківську область групи посадових осіб місцевого самоврядування - учасників проекту Вінницької області. 

Завершено навчання державних службовців категорії посад "Б" за професійною програмою підвищення кваліфікації

На початку другого  кварталу 2017 року, з 11 до 15 вересня, в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій завершилося двотижневе навчання керівників відділів, секторів структурних підрозділів  обласної і районних державних адміністрацій, державних службовців категорії посад «Б», за професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців (навчанням охоплено 20 слухачів).

До викладання запрошувались викладачі вищих навчальних закладів Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі – практики, керівники та працівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

В рамках професійної програми відбулися зустрічі на двох  «круглих столах» з:

Ø     представниками правоохоронних органів, що здійснюють у межах своєї компетенції заходи щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму на тему: «Контроль і нагляд за виконанням законів у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Судова практика з розгляду справ щодо запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» 

Ø     фахівцем Головного територіального управління юстиції в області на тему: «Організація захисту персональних даних та інших осіб, що здійснюють обробку персональних даних».

В якості підсумкового контролю знань слухачі успішно склали тести з питань конституційних засад та політичного устрою України, законодавчих аспектів державної служби, правового та ґендерного забезпечення державної служби, антикорупційного законодавства, діловодства та організації роботи державного службовця, інших актуальних питань організації діяльності органів державної служби.

Протягом навчання для самостійного опрацювання слухачам професійної програми було роздано роздатковий матеріал, створений спільною працею викладачів та працівників центру:

Ø     випуск 65 «Теоретичні засади управління персоналом у сфері публічної служби: особистість та колектив» (серія «Навчально-методичні матеріали»);

Ø     випуск 67 «Службова кар’єра державних службовців в Україні: навчально-методичний посібник» (серія «Навчально-методичні матеріали»);

Ø     випуск 68 «Аспекти етичних правил поведінки публічних службовців» (серія «Навчально-методичні матеріали»);

Ø     випуск 70 «Взаємодія інститутів громадянського суспільства і держави: навчально-методичний посібник» (серія «Навчально-методичні матеріали»).

15 вересня слухачі успішно завершили навчання і отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Навчання посадовців з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді

На виконання Указу Президента України від 13 жовтня 2015 року №580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» протягом 06–07 вересня 2017 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводиться навчання працівників райдержадміністрацій та міськвиконкомів, які ведуть це питання, зокрема секретарів координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування, на тематичному короткостроковому семінарі «Актуальні питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

У відкритті семінару взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації, голова координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації Ігор Пасічняк. До викладання на семінарі залучені працівники департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, керівники громадських організацій.

На другий день семінару для його учасників заплановано також проведення виїзних практичних занять на базі обласного державного центру  туризму і краєзнавства учнівської молоді та Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Відновлення навчальної роботи центру у другому півріччі

5 вересня центр відновив навчальну роботу у другому півріччі тематичним постійно діючим семінаром «Ділова українська мова у сфері державного управління» для працівників апарату і структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, міськвиконкомів, рад об’єднаних територіальних громад.

На відкриття семінару була запрошена професор кафедри філології і методики початкової освіти Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, доктор філологічних наук Ольга Деркачова, яка у своїй лекції-презентації розкрила питання усної форми ділового спілкування.

До проведення занять на семінарі залучені як науково-педагогічні працівники, так і практики з державного управління-працівники місцевих органів влади.

Слухачам семінару буде презентовано нове видання центру (серія  «Навчально-методичні матеріали» випуск 72) «Ритуалізована поведінка в діловому спілкування», автором якого є доцент кафедри педагогічної та вікової психології Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, кандидат психологічних наук Світлана Литвин-Кіндратюк .

Символічно, що семінар завершується 8 вересня у Міжнародний день грамотності і проведення цього семінару є актуальним, оскільки допоможе слухачам засвоїти основні лексичні, граматичні й стилістичні норми офіційно-ділового стилю, уникнути найпоширеніших помилок у діловому мовленні та підвищити рівень ділового документування у сфері державного управління.