ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ: ПРОБЛЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ, ДОСВІД
Збірка до Ювілею-20.pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB
Перелік нормативно-правових актів з питань впровадження електронного документообігу
Роздатковий Електронний документообіг.pd
Adobe Acrobat Document 245.8 KB
ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК-ДОВІДНИК ГУЦУЛЬСЬКИХ ГОВІРОК
Шкрумеляк М.С._Словник говірок_2016 .pdf
Adobe Acrobat Document 1.4 MB

Контактна інформація:

Телефони:

директор центру

(0342)55-18-59

навчально-методичний відділ

 (тел. факс)

(0342)77-57-09

бухгалтерія  

(0342)75-14-11 

  Адреса:

Україна

м. Івано-Франківськ,

вул. Незалежності 46,

індекс: 76018

e-mail: cppk@if.gov.ua 

ifocppk@gmail.com

Побажання щодо роботи сайту прохання надсилати

на поштову адресу:

taras555@ukr.net

 

Створено методистом

навчально-методичного відділу центру

Павлишин Т. З.

 

https://www.facebook.com/TarasPavlushun

Березень 2017

Завершено навчання секретарів сільських та селищних рад за професійною програмою підвищення кваліфікації

Протягом першого кварталу 2017 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходили навчання секретарі сільських та селищних рад за професійною програмою підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування (навчанням охоплено 23 слухачі):

06-10 лютого – перший тиждень навчань;

20-24 березня – другий тиждень навчань.

До викладання запрошувались викладачі вищих навчальних закладів Івано-Франківська: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі – практики та працівники обласної державної адміністрації та обласної ради.

В якості підсумкового контролю знань слухачі успішно склали тести з питань конституційних засад та політичного устрою України, законодавчих аспектів служби в органах місцевого самоврядування, правового забезпечення служби в органах місцевого самоврядування, антикорупційного законодавства, діловодства та організації роботи посадової особи місцевого самоврядування, інших актуальних питань організації діяльності органів місцевого самоврядування.

Для самостійного опрацювання слухачам професійної програми було роздано роздатковий матеріал, створений спільною працею викладачів та працівників центру:

Ø    випуск 105/17 «Вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування» (серія «Довідково-інформаційні матеріали»);

Ø    випуск 109/17 «Особливості подання електронних декларацій у 2017 році. Поради декларантам» (серія «Довідково-інформаційні матеріали»);

Ø    позасерійне видання «Діловодство в органах місцевого самоврядування: основні вимоги»; 

Ø    випуск 95/16 «Методичні рекомендації щодо порядку ведення обліку і звітності про використання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також їх зберігання виконавчими комітетами сільських, селищних, міської рад» (серія «Довідково-інформаційні матеріали»);

Ø    випуск 94/16 «Методичні рекомендації щодо порядку державної реєстрації народження, смерті, шлюбу виконавчим комітетом сільської, селищної, міської  рад» (серія «Довідково-інформаційні матеріали») (тираж 23  примірники);

Ø    випуск 68 «Аспекти етичних правил поведінки публічних службовців» (серія «Навчально-методичні матеріали») (тираж 23  примірники).

24 березня усі слухачі групи успішно завершили навчання і отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Навчання з питань місцевого економічного розвитку

 

14-15 березня 2017 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Основи місцевого економічного розвитку» для працівників структурних підрозділів, які ведуть питання місцевого економічного розвитку, регіонального розвитку та міжнародного співробітництва у об’єднаних територіальних громадах, сільських і селищних голів та старост (навчанням охоплено 22 слухачів).

Семінар цієї тематики проводився центром уперше. Метою семінару є забезпечення у посадових осіб місцевого самоврядування, відповідальних за реалізацію державної політики у сфері економіки, євроінтеграції та розвитку міжнародного співробітництва в області, необхідного рівня знань з питань стратегічного планування місцевого економічного розвитку, розробки і подання проектів з метою участі їх у ґрантових програмах, а також щодо оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

З метою самоосвіти в якості роздаткового матеріалу з питань місцевого економічного розвитку слухачі семінару отримали навчальні посібники: «Основи розвитку громади», «Основи стратегічного планування у громаді», «Бізнес-планування у малому кооперативному підприємництві». Навчальні матеріали були надані центру Західноукраїнським ресурсним центром (м. Львів). 

Для викладання на семінарі залучені провідні фахівці з економічних питань:

Попович Володимир Васильович, заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління;

Васильченко Галина Василівна, голова правління громадського центру «Ділові ініціативи», доцент кафедри теорії економіки та управління інституту економіки та управління у нафтогазовому комплексі Івано-Франківського національного університету нафти і газу, кандидат економічних наук;

Пасічник Олександр Володимирович, директор СП «МБЕРІФ-Бізнес-Центр», кандидат економічних наук.

Відповідно до плану-графіка центру протягом березня такий семінар на зазначену тему запланований ще для двох груп слухачів. 

Навчання з питань захисту прав та інтересів дітей

09-10 березня 2017 року в обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проходить тематичний короткостроковий семінар «Захист прав та інтересів дітей» для працівників служб у справах дітей обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міськвиконкомів (перша група) (навчається 22 слухачів).

Семінар проводиться з метою забезпечення у працівників служб у справах дітей обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міськвиконкомів необхідного рівня знань щодо статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їх соціального захисту, захисту житлових та майнових прав дітей,  взаємодії кримінальної поліції у справах дітей зі службами у справах дітей, соціально-правового захисту дітей (осіб), які переселилися з території проведення АТО.

Відповідно до плану-графіка центру на 2017 рік семінар на зазначену тему запланований ще для однієї групи слухачів у другому півріччі. 

З матеріалами Шевченківських виставок знайомляться слухачі ІФОЦППК

Щорічно в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (ІФОЦППК) проходять заходи з відзначення роковин дня народження Тараса Шевченка – великого українського поета, художника, пророка національного відродження України. 

9 березня 2017 року з нагоди 203-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка в аудиторіях центру для слухачів розгорнуто книжково-ілюстративні виставки, святково прикрашені портретами поета та вишитими рушниками.

Приверне увагу шанувальників творчості Тараса Григоровича виставка «Слово вічне, слово невмируще» в аудиторії №1, де представлені книги, періодичні видання, ілюстративні матеріали, які висвітлюють життя та творчість поета, а також його твори. Збірки поезій, різні за обсягом та щедро ілюстровані, знову і знову дають можливість насолодитися поетичною спадщиною Великого Кобзаря, красою і мелодійністю його поезії, його великим прагненням свободи, любов’ю до свого народу, до своєї Батьківщини. Почесне місце на виставці займає вічна книга Великого українця – видання «Кобзаря». Слухачі, які проходять навчання у цій аудиторії на тематичному короткостроковому семінарі «Захист прав та інтересів дітей» – працівники служб у справах дітей обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та міськвиконкомів – у перервах між заняттями мають змогу розгорнути «Кобзар», поетичні збірки і відкрити для себе Шевченка не лише борця, а й ніжного й вразливого душею, чистого серцем лірика.

В аудиторії №2, де проходить навчання працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання корупції у місцевих органах виконавчої влади на тематичному короткостроковому семінарі "Застосування антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади", розгорнуто книжково-документальну виставку «Апостол правди, миру та братання», інформаційне наповнення якої знайомить з науково-дослідницькими, науково-популярними статтями з періодичних видань про творчість і маловідомі факти з біографії поета. На цьому ж стенді приверне увагу слухачів добірка копій унікальних документів та раритетних видань із фондів Державного архіву області, яка розкриває літературознавчі, краєзнавчі дослідження, пошукову спадщину науковців у галузі шевченкознавства і яку презентував директор архіву Ігор Гриник.

Гортаючи сторінки книг, періодичних видань і документів, переглядаючи  репродукції малярських творів Шевченка, слухачі та працівники центру у Шевченківські дні мають можливість доторкнутися серцем і душею до невмирущої поезії Шевченка, відкрити для себе нові безцінні грані його поетичного таланту та пізнати неповторні образи, картини й барви, унікальні ідеї, залишені нам у спадок Великим Кобзарем.

Розпочато дистанційне навчання на електронному курсі «Управління проектами місцевого розвитку»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01 березня Івано-Франківський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій спільно зі Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, за сприяння та участі Швейцарсько-українського проекту  DESPRO "Підтримка децентралізації в Україні" розпочали дистанційне навчання працівників органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій на електронному курсі «Управління проектами місцевого розвитку».

Цільова група учасників вступного семінару і курсу включає керівників районних рад і районних державних адміністрацій, сільських і селищних  голів, голів об’єднаних територіальних громад, спеціалістів з питань місцевого економічного розвитку місцевих органів влади області.

Метою електронного курсу є розвиток компетентності учасників у сфері управління проектами: розробка проектів ідентифікація проблем місцевого розвитку, формулювання концепції проекту та формування партнерства із зацікавленими сторонами для реалізації проектів, складання плану реалізації проекту, визначення очікуваних результатів проекту та показників (індикаторів) для моніторингу ходу реалізації проекту, тобто розробки проекту місцевого розвитку з метою подачі на конкурс для отримання фінансової підтримки одного з проектів з фондів міжнародної технічної допомоги  або з Державного фонду регіонального розвитку.

Очікуваним результатом навчання є підвищення компетентності учасників у сфері управління проектами та розробка проектів місцевого розвитку для подачі на конкурс для отримання фінансової підтримки проектів з фондів міжнародної технічної допомоги  або з Державного фонду регіонального розвитку.

Участь у відкритті семінару взяв заступник директора Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління, сертифікований фахівець з місцевого економічного розвитку Володимир Попович, який виступив із вступним словом до навчального курсу.

Заняття на вступному семінарі у центрі провели науково-педагогічні працівники Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України: Андрій Ліпенцев – заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, кандидат економічних наук, Ігор Катерняк – президент Української системи дистанційного навчання, кандидат фізико-мататематичних наук, представник Проекту DESPRO, Олександра Нєма – старший викладач  кафедри менеджменту організацій ЛРІДУ НАДУ, кандидат наук з державного управління.